لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۰

گزارش: روزنامه اعتماد ملی پيش شماره اول دوره جديد خود را منتشر کرد


گزارش: روزنامه اعتماد ملی پيش شماره اول دوره جديد خود را منتشر کرد
گزارش: روزنامه اعتماد ملی پيش شماره اول دوره جديد خود را منتشر کرد

يک سال و سه ماه پس از توقيف روزنامه اعتماد ملی، ارگان حزب وابسته به مهدی کروبی، روز پنجشنبه پيش شماره اول اين روزنامه در يک صفحه منتشر شد. روزنامه کلمه وابسته به ميرحسين موسوی نيز اگرچه ماه ها پيش توقيف شده است، اما اکنون در مرحله انتشار پيش شماره است.

روزنامه ابتکار در گزارشی از اختلاف های موجود در ميان اصولگرايان سخن به ميان آورده و نوشته است وحدت اصولگرايان در چند ماهه اخير با همه تلاش ها و تبليغاتی که انجام گرفت تاکنون صورت نگرفته است. ابتکار در ادامه نوشته است غيبت رقيب قدرتمند در صحنه سياست داخلی از جمله دلايلی است که مانع از وحدت اصولگرايان شده است.

در همين حال، روزنامه کيهان نيز همين موضوع را مورد توجه قرار داده و از تاکتيک تازه مخالفان برای انتقام از رييس مجلس شورای اسلامی، خبر داده است. به نوشته کيهان، مخالفان يا همان فتنه گران که فراکسيون اقليت در مجلس را از راه دور هدايت می کنند، پروژه منافقانه ای را عليه فراکسيون اصولگرايان و رييس مجلس، طراحی کرده اند. پروژه ای که به نوشته کيهان اختلاف سليقه بين اصولگرايان را برجسته و پررنگ می کند و ضمن به بازی گرفتن دو سه نفر از اعضای اين فراكسيون چنين القا می كند كه بخشی از فراكسيون اصولگرايان با اقليت مجلس به تفاهم و ائتلاف رسيده اند و از سوی ديگر چهره اصولگرايانه علی لاريجانی رييس مجلس را مخدوش می کند.

روزنامه خراسان، يادداشت سياسی خود را به نتيجه انتخابات اخير در آمريکا اختصاص داده و نوشته است نتيجه اين انتخابات می تواند به نفع ايران باشد. به اين معنا که نگاه خاص جمهوريخواهان به روسيه، چين و اروپا باعث ايجاد شکاف ميان آمريکا و متحدانش در خصوص مسايل مختلف خواهد شد و به اين ترتيب، و به نوشته خراسان ، ايران فرصت يارگيری های تازه در صحنه منطقه ای و جهانی، خواهد داشت.

و دست آخر اين که روزنامه تهران امروز از بی خبری مسؤلان از قطع انگشتان دست ساکنان يکی از روستاهای کهگيلويه و بويراحمد خبر داده و نوشته است اهالی روستای گاودانه برای عبور از عرض رودخانه مارون مجبور به استفاده از وسيله ای هستند که تاکنون باعث قطع انگشت بيش از ۳۰ نفر شده است. به نوشته تهران امروز، فرماندار کهگيلويه و بوير احمد، اهالی روستا را مقصر معرفی کرده و سيد علی محمد بزرگواری، نماينده کهگيلويه و بوير احمد در مجلس، نيز گفته است موضوع را بزرگ نکنيد چرا که دانش آموزان می توانند خود را با شنا به مدرسه برسانند.

XS
SM
MD
LG