لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۸

شش‌ماه مانده به یک انتخابات دیگر | چهره اصلاح‌طلب: رهبر نامه ما را بخوانند،‌ امتیاز است


رسول منتجب نیا (چپ)‌ در کنار هادی خامنه‌ای برادر آیت الله علی خامنه‌ای
رسول منتجب نیا (چپ)‌ در کنار هادی خامنه‌ای برادر آیت الله علی خامنه‌ای

شش ماه مانده به یک انتخابات دیگر، برخی چهره‌های اصلاح طلب برای کسب نظر مساعد رهبر جمهوری اسلامی روی به اظهارنظرهای عجیب آورده اند.

رسول منتجب نیا از چهره‌های سیاسی طیف اصلاح طلبان ۲۱ تیرماه به خبرآنلاین گفت که «همین که رهبری نامه‌های ما را بخوانند امتیاز محسوب می شود.»

وی افزود:‌رهبری اجازه دادند که نامه‌ها و مکاتباتی بنویسیم و حتی اعتراض کنیم و همین که ایشان نامه‌های ما را بخوانند و مورد توجه قرار دهند حتی اگر جوابی هم دریافت نشود، کافی است و این یک امتیازی برای مجموعه اصلاح‌طلبان است.»

نیروهای اصلاح طلب در ایران از زمان سال ۸۸ به دو گروه تقسیم شدند. برخی مثل میرحسین موسوی و مهدی کروبی حاضر به عقب نشینی از اعتراض خود نشدند و در حصر هستند و برخی نیز سعی کردند با نزدیک شدن به رهبر، به برخی سمت ها برسند. این در حالی است که در دو سال اخیر برخی معترضان با شعارهایی چون «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تموم ماجرا» از این «جناح‌بندی‌های حکومتی» حساب خود را جدا کردند.

در حالی گروه از اصلاح طلبان امیدوارند با رضایت رهبر به قدرت برسند که آیت الله خامنه‌ای با اهرم‌های قدرت مثل شورای نگهبان و قوه قضاییه که در اختیار دارد، اجازه برگزاری انتخابات آزاد را نمی دهد و اجرای عدالت را با مشکل مواجه کرده است.

در دو سال اخیر دولت پرزیدنت ترامپ بارها نسبت به فساد و همچنین دیکتاتوری آیت الله خامنه‌ای و سایر مقامات رژیم ایران هشدار داده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG