لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۸

وضعیت نامناسب جسمی ناهید شقاقی، فعال حقوق زنان در بند ۲۰۹ زندان اوین


ناهید شقاقی، فعال مدنی
ناهید شقاقی، فعال مدنی

ناهید شقاقی، فعال مدنی که ۱۶ روز پیش توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد، به دلیل سابقه بیماری وضعیت جسمی مطلوبی ندارد.

کاوه شقاقی، برادر ناهید شقاقی، پنجشنبه ۹ خرداد در اینستاگرام خود نوشت: «خواهرم ناهید شقاقی پس از گذشت دو هفته از بازداشت همچنان در بلاتکلیفی بسر می برد و مسئولان زندان پاسخگوی مراجعات مکرر خانواده نیستند و این در حالیست که ناهید دارای سابقه آسیب دیدگی در ناحیه ستون فقرات است و در تماس آخرش از زندان از درد شدید در محل مهره ها و دنبالچه بعلت نشستن طولانی در طی بازجویی ها شکایت داشت.»

پیشتر مادر ناهید شقاقی در یک فایل تصویری از وضعیت حال فرزندش ابراز نگرانی کرده بود.

نگرانی مادر ناهید شقاقی: کجای دنیا دفاع از حقوق زنان و کمک به سیل‌زدگان جرم است؟
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

ناهید شقاقی یکی از اعضای بازداشت شده «ندای زنان ایران» است در چند سال گذشته در سمینارهای گروه ندای زنان ایران درباره خشونت علیه زنان سخنرانی‌هایی انجام داده است.

اکرم نصیریان یکی دیگر از اعضای ندای زنان ایران که روز دوشنبه ۹ اردیبهشت، توسط ماموران امنیتی در خیابان بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود، پنجم خرداد با تودیع وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

بهمن سال گذشته سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی، سال ۲۰۱۸ را - که در آن ۱۱۲ فعال حقوق زنان در ایران بازداشت شدند - «سال شرم» جمهوری اسلامی نامید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG