لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۹

کانون صنفی معلمان ایران خواستار شناسایی و مجازات مهاجمان به تجمع معلمان شد


آرشیو
آرشیو

کانون صنفی معلمان ایران، از دولت خواست تا کسانی را که به تجمع آرام آنها در روز ۳۱ تیرماه حمله کرده اند، شناسایی و مجازات کند.

شورای مرکزی کانون های صنفی معلمان، با صدور اطلاعیه ای از معلمان خواسته بود تا برای پیگیری خواسته های صنفی و اعتراض به بازداشت اسماعیل عبدی و سایر معلمان زندانی، روز ۳۱ ام تیرماه در مقابل مجلس، تجمع کنند.

تجمع آنان با ممانعت نیروی انتظامی روبرو و به خشونت کشیده و نزدیک به ۱۶۰ تن از آنها بازداشت شدند.

بیانیه روز چهارشنبه کانون صنفی معلمان، ضمن محکوم کردن ضرب و شتم و دستگیری معلمان، برگزاری تجمع را قانونی اعلام کرد و گفت نهادهای امنیتی تحت نظر دولت و خارج از محدوده اختیاراتشان، از اعتراضی آرام و مدنی جلوگیری کردند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم هیچ واکنشی نشان ندادند.

علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی روز ۳۱ تیرماه در واکنش به برخورد با معلمان گفته بود: «به نظر من چندان ضروری و معقول نیست که حساسیت زیادی نسبت به این تجمع‌ها نشان دهیم. خصوصا درباره فرهنگیان. حداکثر این است که این ها می‌آیند و حرفشان را می‌زنند و می‌روند.»

به گزارش ایسنا، علی مطهری گفت: «اصل ۲۷ قانون اساسی می‌گوید راهپیمایی اگر مخل مبانی اسلام نباشد آزاد است و حتی نمی‌گوید که باید مجوز اخذ شود؛ البته بعدا در قوانین عادی گفته شده که باید مجوز گرفته شود.»

به گفته او «حساسیت درباره‌ی تجمع‌ها موجب تشدید موضوع خواهد شد.»

XS
SM
MD
LG