لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۵

ابوالفضل قدیانی: چرا عده ای باید مطالبه حقوق مردم را تضعیف دولت بدانند


ابوالفضل قدیانی، زندانی سیاسی پیشین و عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران با انتشار نامه ای، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران را به «نقض عهد خود با مردم» برای برچیدن «فضای امنیتی در ایران» متهم کرد.

در نامه آقای قدیانی که در سایت کلمه منتشر شده است، با اشاره به احکام زندان که برای فعالان مدنی و سیاسی در ایران صادر شده، و نقش وزارت اطلاعات در این ارتباط آمده است «آزادی سیاسی و مخالفت با حاکمیت مطلقه فردی و استبداد سیاسی همچنان مهمترین مطالبه جامعه خواهد بود.»

این زندانی سیاسی پیشین همچنین برخی اصلاح طلبان که «مطالبه حقوق مردم» را «تضعیف دولت» می دانند خطاب قرار داده و نوشته است «کدام سیاست ورزی اصلاح طلبانه تر از گزارش وضعیت و همدردی و هم صدایی با محرومان و مستضعفانی که غارت آراء و درآمدهای ملی در جریان کودتای ۸۸ عرصه معیشت را بر آنان سخت و صعب ساخته است؟ کدام سیاست ورزی را اصلاح طلبانه تر از حمایت صریح از حقوق و کرامت زنان جامعه مان سراغ داریم؟ آیا رواست که دختران و پسران بی پناه این مرز و بوم صرفا به دلیل اظهار عقیده ای در فضای مجازی با شدیدترین برخوردها رو به رو شوند و کسی هم دم برنیارد؟ به واقع انتظار رای از چه کسی داریم؟»


ابوالفضل قدیانی پس از اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بازداشت و به چهار سال زندان محکوم شد.

او پیشتربا انتشارنامه ای سرگشاده از زندان با «مستبد» و «سلطان جائر» خواندن آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، از اوخواسته بود تا از قدرت دست بکشد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG