لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۷

سپاه پاسداران می‌‌گوید «روح‌‌ الله زم»، موسس «آمدنیوز» را بازداشت کرده است


پخش پیام ویدئویی زم در یک کنفرانس - آرشیو
پخش پیام ویدئویی زم در یک کنفرانس - آرشیو

به گزارش خبرگزاری رویترز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بازداشت «روح الله زم» موسس کانال تلگرامی آمدنیوز خبر داده است.

بنابر این گزارش، سپاه پاسداران در بیانیه ای که روز دوشنبه ۲۲ مهر ماه منتشر شده، مدعی است روح الله زم را «با استفاده از عملیات پیچده و فریب اطلاعاتی»٬ «به داخل کشور هدایت و بازداشت» کرده است.

بیشتر ببینید: توضیحات فرهاد سلمانیان از رادیو فردا؛ جزئیات بازداشت روح‌الله زم موسس آمدنیوز

بازداشت روح‌الله زم، مدیر کانال آمدنیوز؛ فرهاد سلمانیان از رادیو فردا گزارش می‌دهد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

آمد نیوز که توسط روح الله زم - فرزند محمدعلی زم، روحانی شناخته شده و از مقامات سابق جمهوری اسلامی- در خارج از ایران تاسیس شد، عموما به فساد و تخلفات جمهوری اسلامی و اخبار اعتراضات و تجمعات می‌پرداخت.

به نظر می‌رسد سپاه کنترل آمدنیوز را به دست گرفته چون پست آخر این کانال تلگرامی درباره بازداشت آقای زم است. تلویزیون جمهوری اسلامی فیلمی از اعترافات اولیه زم را دوشنبه شب پخش کرد.

سال گذشته نیز صداوسیمای جمهوری اسلامی مستندی پخش کرد و مدعی شد که روح‌الله زم در تله امنیتی جمهوری اسلامی افتاده است اما آقای زم ضمن تکذیب این مستند، گفت که او نقش بازی کرده و قصد فریب نهادهای امنیتی رژیم ایران را داشته است.

گزارشگران بدون مرز در مهرماه امسال گزارش داد که جمهوری اسلامی ایران از طرح اتهام‌‌ «جاسوسی» و «همکاری با کشورهای [متخاصم]» برای بازداشت و محکومیت بسیاری از روز‌نامه‌نگاران، به ویژه روزنامه‌نگاران همکار با رسانه‌های آمریکایی، استفاده کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG