لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۶

نیروی انتظامی اعلام کرد: بازداشت ۱۵۰ دختر و پسر در یک جشن تولد


تصویری از صفحه "بچه پولدارهای تهران" که به نظر می‌رسد مربوط به یک پارتی شبانه است. پلیس ایران با پارتی های مختلط برخورد می‌کند.
تصویری از صفحه "بچه پولدارهای تهران" که به نظر می‌رسد مربوط به یک پارتی شبانه است. پلیس ایران با پارتی های مختلط برخورد می‌کند.

یک مقام نیروی انتظامی تهران از دستگیری ۱۵۰ دختر و پسر در یک پارتی شبانه خبر داده است.

محسن خانچرلی، فرمانده انتظامی غرب استان تهران روز دوشنبه ۴ مرداد ماه اعلام کرد که ۱۵۰ دختر و پسر که برای جشن تولد به یکی از باغ‌های محدوده اسلامشهر رفته بودند، دستگیر شده‌اند.

به گفته این مقام انتظامی، این افراد قصد داشتند در مهمانی کلیپی ساخته و برای یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای ارسال کنند.

همچنین اعلام شده که در مجاورت این باغ یک استودیوی ساخت و ضبط "آهنگ‌های غیرمجاز" وجود داشته که توسط ماموران قضایی پلمب شده است.

همزمان نیروی انتظامی البرز نیز از دستگیری ۱۲ دختر و ۱۷ پسر در یک پارتی در کرج خبر داده و اعلام شده که یک بازیگر زن نیز در میان آنها حضور داشته است.

برخورد با مهمانی‌های مختلط در ایران نیز از سوی بسیاری از حقوقدانان و فعالان حقوق مدنی، به عنوان یکی از موارد نقض حقوق شهروندی برشمرده می‌شود.

محمد مصطفایی، حقوقدان ساکن نروژ پیش از این به صدای آمریکا گفته که ماده قانونی برای برخورد با پارتی‌ها و مهمانی‌ها در ایران وجود ندارد.

در خرداد ماه امسال ۳۵ دانشجو در یک جشن فارغ التحصیلی‌ در قزوین دستگیر شده و هرکدام فردای همان روز ۹۹ ضربه شلاق خوردند.

کمیساریایی عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، روز سه شنبه ۱۱ خرداد در بیانیه‌ای شلاق زدن این ۳۵ جوان را "غیرقابل پذیرش" و "غیرانسانی" خواند و گفت که این سازمان، اقدام جمهوری اسلامی ایران را "محکوم" می‌کند.

XS
SM
MD
LG