لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۰۴

خبرگزاری قوه قضاییه ایران: "۷۰ زن و مرد مست" در یک رستوران دستگیر شدند


حضور نیروی انتظامی در رستوران‌های فرحزاد تهران - عکس آرشیوی است.
حضور نیروی انتظامی در رستوران‌های فرحزاد تهران - عکس آرشیوی است.

خبرگزاری قوه قضاییه ایران از دستگیری "۷۰ زن و مرد مست" در یکی از رستوران‌های تهران خبر داده است.

میزان، خبرگزاری قوه قضاییه ایران گزارش داده که پنج‌شنبه شب، ۱۳ خرداد نیروی انتظامی تهران به فرحزاد، در شمال تهران رفته و ۷۰ نفر از حاضران یک مهمانی را که مشروبات الکلی مصرف کرده بودند، دستگیر کرده است.

در این گزارش آمده که در میان دستگیر شدگان "تعدادی دوجنسه" شناسایی شده‌اند.

روز پنج‌شنبه نیز روزنامه شهروند گزارش داده بود که پلیس امنیت اخلاقی بندرعباس با رفتن به یک مهمانی، ۲۳ مرد و ۳۹ زن را "با پوشش نامناسب و نیمه‌عریان که درحالت غیرطبیعی درحال رقص و پایکوبی بودند" دستگیر کرده است.

روز ۶ خرداد نیز دادستان عمومی و انقلاب قزوین اعلام کرد که ۳۵ دختر و پسر در ویلایی اطراف قزوین دستگیر شده‌اند و فردای آن روز با تشکیل "جلسه فوق العاده" دادگاه، هر کدام از آنها به ۹۹ ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند و حکم همان روز اجرا شده است.

این حکم با بازتاب جهانی مواجه شد و سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، روز سه شنبه ۱۱ خرداد در بیانیه‌ای شلاق زدن این ۳۵ جوان را "غیرقابل پذیرش" و "غیرانسانی" خواند و گفت که این سازمان، اقدام جمهوری اسلامی ایران را "محکوم" می‌کند.

به نظر می‌رسد که دور جدیدی از برخورد با مهمانی‌ها و مصرف مشروبات الکلی در دستور کار نیروی انتظامی و قوه قضاییه ایران قرار گرفته است.

از سوی دیگر همزمان با تعطیلات سالمرگ آیت‌الله خمینی نیز همه ساله سخت‌گیری‌های مضاعفی از سوی نیروی انتظامی و قوه قضاییه اعمال می‌شود.

XS
SM
MD
LG