لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۱

کشتی حامل کمک‌های ایران به یمن در بندر جیبوتی پهلو گرفت


عکس آرشیوی از کشتی «ایران شاهد» که برای ارسال کمک های بشردوستانه عازم یمن شده است
عکس آرشیوی از کشتی «ایران شاهد» که برای ارسال کمک های بشردوستانه عازم یمن شده است

یک کشتی باری حامل کمک‌های ایران برای مردم یمن، برای انجام بازرسی توسط آژانس برنامه جهانی غذا، از زیر مجموعه‌های سازمان ملل متحد، اواخر روز جمعه در بندری در جیبوتی پهلو گرفت.

خبرگزاری ایرنا به نقل از سخنگوی کشتی «ایران شاهد» نوشت، پس از انجام مراحل بازرسی، کشتی عازم سواحل یمن خواهد شد. با این حال به گفته مجتبی احمدی، برنامه دقیق کشتی برای ادامه مسیر بعدا اعلام خواهد شد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی در همین زمینه نوشت، برنامه جهانی غذا روز جمعه اعلام کرده است که کمک‌های ایران برای مردم یمن را پس از پهلو گرفتن کشتی حامل این کمک‌ها در جیبوتی، به یمن منتقل خواهد کرد.

این کشتی که رسانه‌های ایران از آن به عنوان «کشتی نجات» یاد می‌کنند، شامگاه ۲۱ اردیبهشت ماه بندر عباس را به مقصد بندر حدیده یمن ترک کرد. اما روز چهارشنبه به سمت جیبوتی تغییر مسیر داد.

عربستان سعودی که ایران را متهم به دخالت در امور داخلی یمن می‌کند، می‌گوید تهران ممکن است در پوشش ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه، اقدام به کمک به شورشیان شیعه حوثی کند.

تهران این اتهام‌ها را رد می‌کند و می‌گوید کشتی ایران شاهد حامل ۲ هزار و پانصد تن کمک‌های عذایی و دارویی برای مردم جنگ‌زده یمن است.

XS
SM
MD
LG