لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۸

کشتی ایران در مسابقات جهانی لاس وگاس ۸ سهمیه المپیک گرفت


عملکرد کشتی آزاد ایران در چهار وزن دوم
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:13:26 0:00

تیم ملی کشتی آزاد ایران با عنوان دومی در رقابتهای قهرمانی جهان به کار خود خاتمه داد.

در پایان رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان در لاس وگاس، تیم ملی آزاد ایران با دو نقره و دو برنز عنوان نایب قهرمانی جهان را به دست آورد. این در حالی است که ایران برای دومین دوره پیاپی از رسیدن به مدال طلا باز ماند.

در رقابتهای چهار وزن دوم روز شنبه حسن رحیمی در وزن ۵۷ کیلوگرم به مدال نقره بسنده کرد. در ۷۰ کیلوگرم که از وزنهای المپیکی به حساب نمی آید حسن یزدانی به مدال نقره دیگری دست یافت. در روز مخست هم سید احمد محمدی در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال برنز رسید. در ۸۶ کیلوگرم هم علیرضا کریمی با کسب مدال برنز جواز حضور در ریو را به دست آورد. در وزن ۹۷ کیلوگرم هم عباس طحان به رغم کسب رتبه پنجم سهمیه آن رقابت ها را به دست آورد. به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران تا اینجای کار موفق به کسب ۵ سهمیه المپیک شده است.

در کشتی فرنگی هم ایرانی ها سه سهمیه المپیک را به دست آورده اند. سعید عبدولی کشتی گیر وزن ۷۵ کیلوگرم به رغم کسب رده پنجم موفق به دریافت سهمیه المپیک ریو شد. در دسته ۸۵ کیلوگرم هم حبیب الله اهلاقی با کسب گردن آویز برنز جواز حضور در آن مسابقات را به دست آورد. در وزن ۹۸ کیلوگرم هم قاسم رضایی با شکست در فینال به مقام دوم و مدال نقره رسید و سهمیه دیگر کشتی فرنگی ایران برای مسابقات المپیک را به دست آورد. دیگر کشتی گیران فرنگی کار ایران سه دوره مسابقات دیگر برای کسب سهمیه المپیک ریو را پیش رو خواهند داشت.

XS
SM
MD
LG