لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۲

کشتی آزاد ایران با برنز شروع کرد


ahmad-mohammadi wrestling vegas
ahmad-mohammadi wrestling vegas

بعد از ناکامی نسبی کشتی فرنگی ایران در مسابقات قهرمانی جهان در "لاس وگاس" آمریکا، همزمان با آغاز مسابقات کشتی آزاد، احمد محمدی، اولین مدال ایران را در این دور از مسابقات کسب کرد.

احمد محمدی آزادکار وزن ۶۵ کیلوگرم ایران که در دورهای مقدماتی خوش درخشیده بود، در مرحله نیمه نهایی به «فرانک چامیزو مارکز»، کشتی گیر کوبایی الاصل تیم ایتالیا رسید و از او شکست خورد.

در دیدار رده‌بندی محمدی توانست طغرل عسگراف، کشتی‌گیر از جمهوری آذربایجان را ۱۵ بر ۵ شکست داده و به مدال برنز برسد.

این اولین مدال کشتی آزاد ایران در رقابت های امسال است.

ایران در روزهای گذشته در کشتی فرنگی قهرمانی جهان به مانند گذشته چندان پر فروغ نبود.

حبیب الله اخلاقی کشتی گیر فرنگی‌کار وزن ۸۵ کیلوگرم در روز سوم و پایانی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان توانست با پیروزی بر حریف فنلاندی به مدال برنز برسد.

پیش از اخلاقی، در وزن ۹۸ کیلوگرم، قاسم رضایی یک مدال نقره کسب کرده بود. همچنین یوسف قادریان، فرنگی‌کار ۸۰ کیلویی به مدال برنز رسیده بود.

حمید سوریان (۵۰ کیلوگرم)، مهدی زیدوند (۶۶ کیلوگرم) ، افشین بیابانگرد (۷۱ کیلوگرم) و مهدی علیاری (۱۳۰ کیلوگرم) چهار کشتی گیر ایران بودند که نتوانستند به رقابت نهایی برای کسب مدال راه یابند.

ایران با این مدال ها در کشتی فرنگی قهرمانی جهان، به رتبه چهارم رسید که به نوعی ناکامی برای این تیم تلقی می شود چرا که یکسال پیش، ایران در مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی جهان در شهر تاشکند در کشور ازبکستان، برای اولین بار قهرمان جهان شده بود.

تیم کشتی آزاد ایران خوشبین است با کسب مدالهای رنگارنگ، ناکامی کشتی فرنگی ایران را بپوشاند.

XS
SM
MD
LG