لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۳

محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران شد


محمد بنا سرمربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی ایران، بار دیگر هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران، شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی روز اول مهر به دلیل نتایج ضعیف تیم ملی در مسابقات جهانی لاس وگاس، محمد بنا را به عنوان سرمربی تیم برگزید. آقای بنا برنامه‌های خود را ارائه داد و روز یکشنبه پنجم مهر پس از توافق با رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی، به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران منصوب شد.

محمد بنا که در المپیک ۲۰۱۲ لندن نتایج درخشانی با تیم ملی کشتی فرنگی ایران گرفته بود، طی سالهای اخیر دو بار از تیم ملی جدا شد.

او از سال ۲۰۰۴ هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را برعهده گرفت و در سال ۲۰۰۵ نیز سرمربی تیم کشتی جوانان را در رقابت‌های جهانی لیتوانی برعهده گرفت. در آن رقابتها حمید سوریان و داود عابدین زاده دو مدال طلا و قاسم رضایی مدال نقره گرفتند.

آقای بنا سپس از سال ۲۰۰۹ تا المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران بود.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت محمد بنا در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن موفق به کسب سه مدال طلا شد تا بهترین عملکرد تاریخ ورزش ایران در این رشته ورزشی رقم بخورد.

او از آن تاریخ دو بار از تیم ملی جدا شد تا اینکه به دلیل نتایج دور از انتظار تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی لاس وگاس، دوباره به هدایت این تیم دعوت شد. ایران در آن مساقات یک نقره و دو برنز به دست آورد و چهارم شد.

بنا انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، رسول جزینی، ایرج اسفندیاری فر، بهروز حضرتی پور، فرهاد اسماعیل نژاد و محمدعلی چمیانی را به عنوان دستیاران خود در تیم ملی معرفی کرد.

XS
SM
MD
LG