لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۵

ادعای جدید مهدی تاج: شورایعالی امنیت ملی ورود زنان به ورزشگاه‌ را تصویب کرد


زنان بارها در سالهای اخیر پشت درهای ورزشگاه‌های فوتبال ماندند.
زنان بارها در سالهای اخیر پشت درهای ورزشگاه‌های فوتبال ماندند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران بار دیگر وعده داد که زنان اجازه ورود به ورزشگاه را خواهند داشت. اینبار او گفت که شورایعالی امنیت ملی جمهوری اسلامی با حضور زنان موافق کرده است.

مهدی تاج روز جمعه در یک گفتگو با رادیو ورزش جمهوری اسلامی ایران گفت ما ورود بانوان را خواهیم داشت. شورای ]عالی[ امنیت ملی خوشبختانه این موضوع را تصویب کرده و کارگروهی برای آن تعیین شده که تصمیم گیری درباره نحوه اجرا را بر عهده دارد. وزارت کشور، وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و دو دستگاه اطلاعاتی برای چگونگی ورود بانوان برنامه ریزی می کنند.

این چندمین بار است که او وعده حضور زنان در ورزشگاه‌های فوتبال را می‌دهد. اجباری که از سوی فدراسیون جهانی فوتبال بر عهده مسئولان جمهوری اسلامی گذاشته شده اما هربار مقامات ایران از زیر آن شانه خالی می‌کنند. در سالهای اخیر تنها چند بار در مسابقات ملی اجازه حضور زنان در ورزشگاه‌ها داده شده است.

با وجود وعده‌های تکراری تاج، اما این نخستین بار است که گفته شده شورایعالی امنیت ملی با حضور زنان موافقت کرده است. این شورای که یک نهاد حکومتی در جمهوری اسلامی است دارای افراد حقیقی و حقوقی است که مصوبات امنیتی آن بعد از تائید توسط رهبر جمهوری اسلامی قابلیت اجرایی دارد.

هنوز دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی واکنشی به ادعای تاج نداده و حتی در صورت تصویب این شورا، علی خامنه‌ای باید آن را تائید کند.

مهدی تاج در بخش دیگری از سخنانش به ورزشگاه‌هایی که زنان در آن اجازه حضور خواهند داشت اشاره کرد و گفت: آمدن و نیامدن آن‌ها دیگر مطرح نیست. در ورزشگاه‌هایی مثل گل‌گهر، سپاهان، ذوب‌آهن و غدیر اهواز که مناسب است، بانوان حضور پیدا خواهند کرد. ورزشگاه آزادی هم باید آماده شود.

به نوشته اعتماد، « مهدی تاج در حالی نام ۴ ورزشگاه را اعلام کرده که زنان می‌توانند در آن بازی‌های لیگ برتر را تماشا کنند که نام ورزشگاه آزادی در بین آن‌ها نیست! در سال‌های گذشته و چند مرتبه‌ای که زنان برای دیدن بازی‌های ملی و باشگاهی به ورزشگاه آمده بودند، میزبان آن‌ها ورزشگاه آزادی بود و همیشه از این صحبت می‌شد که ورزشگاه آزادی تنها استادیوم ایران است که فعلا شرایط برای حضور زنان در آن مهیا است و مشخص نیست در این چند ماه چه اتفاقی افتاده که ورزشگاه آزادی شرایط میزبانی از زنان را ندارد!»

XS
SM
MD
LG