لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۷

داروخانه منتسب به پدر یکی از متهمان تجاوز در ایرانشهر به آتش کشیده شد


در ادامه اعتراض به تجاوز و تعرض به گروهی از دختران ایرانشهری، یک داروخانه که گفته می شود متعلق به پدر یکی از متهمان این پرونده است، به آتش کشیده شد.

برخی از خبرگزاری‌های داخلی ایران به نقل از مدیر سازمان آتش‌نشانی ایرانشهر گزارش دادند که داروخانه پاستور در خیابان نور ایرانشهر بامداد سه‌شنبه پنجم تیر دچار آتش سوزی شد و به آن خساراتی وارد شد.

پیشتر خبرهایی از حمله افراد خشمگین به این داروخانه منتشر شده بود که معتقد بودند این داروخانه متعلق به پدر یکی از متهمان پرونده تجاوز گروهی است.

امام جمعه ایرانشهر ۲۵ خرداد خبر از آدم ربایی و تجاوز به ۴۱ نفر از دختران ایرانشهر داد و از سکوت مسئولان در قبال آن انتقاد کرد.

در پی این موضوع مسئولان قضایی ضمن تایید وجود شکایت هایی از آدم ربایی و تجاوز، گستردگی ابعاد این جرایم را رد کردند. دادستان کل ایران نیز اعلام کرد که منتشر کننده این خبر به اتهام تشویش اذهان عمومی مورد تعقیب قضایی قرار خواهد گرفت.

این در حالیست که نماینده ایرانشهر به وبسایت عصر ایران گفت که تعرض به دختران ایرانشهری اقدامی سازمان یافته بوده است.

او با بیان اینکه تا کنون چهار نفر شکایت کرده‌اند و سه نفر از آنها به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند، گفت: «با توجه به بافت سنتی ایرانشهر خیلی انتظار نداریم که به تعداد شکایات اضافه شود اما حدس ما این است که تعداد شاکیان بیش از این است.»

به گفته او، خانواده‌ها به دلیل ملاحظات قومی، سنتی و منطقه‌ای شکایت نکرده‌اند، ضمن اینکه باید برای قربانیان این اطمینان خاطر ایجاد شود که تحت حمایت‌های لازم قرار می‌گیرند.

او همچنین گفت که در حال حاضر یک متهم دستگیر شده، یک متهم نیز خودش را معرفی کرده است و حداقل دو نفر دیگر طبق اعترافات متهمان دستگیر شده وجود دارند که باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG