لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۳

تیم ملی والیبال ایران به المپیک ریو راه یافت


بازیکنان تیم ملی والیبال ایران پس از شکست لهستان و راهیابی به المپیک
بازیکنان تیم ملی والیبال ایران پس از شکست لهستان و راهیابی به المپیک

تیم ملی والیبال ایران با شکست لهستان حضور خود در المپیک ریو را تضمین کرد.

ملی پوشان والیبال ایران روز شنبه ۱۵ خرداد در ادامه مسابقات انتخابی المپیک در توکیو ژاپن موفق شدند تیم لهستان را با نتیجه سه بر یک شکست داده و صعود خود به المپیک ریو را قطعی کنند.

تیم ملی ایران با شکست لهستان با پنج برد پس از فرانسه در رده دوم قرار گرفت، به این ترتیب حتی اگر در بازی آخر خود مقابل ونزوئلا شکست بخورد همچنان در میان سه تیم اول باقی خواهد ماند.

رائول لوزانو، سرمربی آرژانتینی تیم ایران برای بازی با لهستان سعید معروف، محمد موسوی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مهدی مرندی، میلاد عبادی پور و عادل غلامی را به میدان فرستاد. در ادامه بازی مهدوی، میرزاجانپور و حمزه زرینی را به میدان فرستاد.

مربی لهستان نیز با قطعی شدن صعود این تیم به المپیک، در آغاز بازی به پاسور اصلی و دو بازیکن دیگر خود استراحت داد، اما در ست دوم و در ادامه بازی با امتیازگیری‌های پی در پی تیم ایران، او این بازیکنان را نیز به میدان فرستاد.

بازیکنان ایران ست اول و دوم را با قدرت آغاز کرده و موفق شدند این دو ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۸ به سود خود به پایان برد.

دو تیم در ست سوم بازی پایاپای پیش رفتند اما سرانجام این لهستان بود که با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ ست را به سود خود پایان داد.

ست چهارم که نقش تعیین کننده برای تیم ملی ایران داشت با امتیازگیری این تیم آغاز شد. تیم لهستان اما به مرور در میانه ست امتیازات خود را به ایران نزدیک کرد تا اینکه دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر شدند.در نهایت ایران موفق شد این ست را با نتیجه ۳۴ بر ۳۲ به سود خود به پایان برده و لهستان را سه بر یک شکست دهد.

تیم ملی والیبال ایران در حالی به المپیک راه یافت که حضور در المپیک چهار سال پیش را تنها در ست شماری و با یک ست کمتر از استرالیا، دست داده بود.

خبر راهیابی والیبال ایران به المپیک ریو واکنش مقام های عالیرتبه ایران را نیز در پی داشت و حسن روحانی رئیس جمهوری، علی لاریجانی رئیس مجلس، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه صعود تیم ملی ایران را تبریک گفتند.

ایران قرار است یکشنبه با ونزوئلا، ضعیف ترین تیم گروه، دیدار کند، هر چند در صورت شکست خوردن از این تیم نیز در المپیک ریو حضور پیدا میکند.

XS
SM
MD
LG