لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۰

والیبال ایران یک قدم دیگر به المپیک نزدیک شد؛ برد کانادا


ایران رقابت نفس گیر و شانه به شانه را ۳ بر ۲ برد.
ایران رقابت نفس گیر و شانه به شانه را ۳ بر ۲ برد.

تیم ملی والیبال ایران که برای راهیابی به المپیک ریو تلاش می کند، روز یکشنبه در یک دیدار نفس گیر توانست با نتیجه ۳ بر ۲ بر کانادا پیروز شود و خود را یک قدم دیگر به المپیک ریو نزدیک کند.

تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در رقابت های انتخابی در ژاپن بازی را خوب شروع نکرد و ست اول را ۲۹ بر ۲۷ به کانادا باخت. در ست دوم با اختلاف بیشتر، یعنی ۲۵ بر ۱۹ بازی را واگذار کرد.

از ست سوم موفقیت ایران آغاز شد. والیبالیست های ایران، این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ پیروز شدند و ست چهارم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود خود پایان بردند تا بازی به ست پنجم کشیده شود.

والیبالیست های ایران در ست آخر، کانادا را ۱۶ بر ۱۴ شکست دادند.

در المپیک ریو ۱۲ تیم والیبال حضور خواهند داشت. آمریکا و ایتالیا که قهرمان و نایب قهرمان جام جهانی والیبال ۲۰۱۵ ژاپن هستند، خودبه خود به این رقابت ها رفتند.

در مسابقات مقدماتی المپیک که در ژاپن جریان دارد، دو تیم از اروپا و دو تیم از آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی حضور دارند، چهار تیم دیگر هم تیم های برتر آسیا و استرالیا هستند.

تیم ملی والیبال ایران که نخستین دیدار خود در این مسابقات را نیز مقابل استرالیا به سود خود به پایان برده است، امید دارد بتواند یکی از چهار تیم صعود کننده باشد. این تیم بازی بعدی خود را باید روز سه شنبه مقابل فرانسه برگزار کند.

XS
SM
MD
LG