لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۴

در آستانه بازی حساس تیم‌ ملی فوتسال ایران در برابر قزاقستان؛ نگاهی به پیروزی دشوار بر ازبکستان


تیم ملی فوتسال ایران
تیم ملی فوتسال ایران

تیم‌ ملی فوتسال ایران با پیروزی ۹ بر ۸ مقابل ازبکستان به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی راه یافت.

در ادامه دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی روز جمعه، دوم ‌مهرماه، سه دیدار برگزار شد که طی یکی از آنها ایران در ویلنیوس آرنا به مصاف ازبکستان رفت.

تیم ملی فوتسال ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا صمیمی، حمید احمدی، محمدرضا سنگ‌سفیدی، علی‌اصغر حسن‌زاده، سعید احمدعباسی بازی را شر‌وع کرد. در نیمه اول توسط کاپیتان علی اصغر حسن زاده و مهدی جاوید به گل رسید. ولی ازبک‌ها از ضعف دفاع ایران استفاده کردند و‌ هر بار که ایران به گل می رسید، آنها جبران می‌کردند.

پس از گل سعید احمد عباسی، ازبکستان دو بار دروازه علیرضا صمیمی را گشود و‌نتیجه بازی ۳-۳ مساوی شد.

اما قبل از پایان نیمه اول، فرهاد توکلی با گلزنی برای ایران حساب کار را ‌ ۳ بر ۳ کرد.

در نیمه دوم‌، ایران با دو‌ گل سعید احمد عباسی و گل‌های مهدی جاوید، علی اصغر حسن زاده و مسلم اولادقباد از حریف آسیایی اش پیش افتاد، اما در دقایق پایانی بازی در حالیکه شاگردان ناظم الشریعه ۹ بر ۶ از ازبکستان پیش بودند، دروازه ایران دو بار فرو ریخت و ۸ بر ۹ بر روی تابلوی نتایج نقش بست.

در ثانیه پایانی بازی برخورد دروازه بان ایران با بازیکن حریف به باور ازبکستانی‌ها پنالتی بود، اما داوران پس از بازبینی ویدئو‌یی، چالش ازبک‌ها را وارد ندانستند و در نهایت بازی با همان نتیجه ۹ بر ۸ به سود ایران خاتمه یافت.

علی اصغر حسن زاده، کاپیتان تیم ‌ملی فوتسال ایران، پس از بازی با ازبکستان با اشاره به شناخت خوب دو تیم از یکدیگر شرایط بازی در جام جهانی را «خاص» دانست و به برخی دلایل گره خوردن کار اشاره کرد.

آقای حسن زاده گفت، زمانی که اختلاف به سه، چهار گل رسید، بازیکنان ایران به گمان این که بازی دیگر تمام‌ شده است «یک مقدار بازی را شل گرفتیم و‌ کار برایمان سخت شد.»

کاپیتان تیم ‌ملی فوتسال ایران علی اصغر حسن زاده
کاپیتان تیم ‌ملی فوتسال ایران علی اصغر حسن زاده

با این پیروزی، ایران در مرحله یک‌ چهارم نهایی حریف قزاقستان شد. قزاقستان ‌پنجشنبه شب ۷ بر صفر مقابل تایلند به پیروزی رسید و‌ جواز صعود به جمع هشت تیم برتر را دریافت کرد.

سعید احمد عباسی، زننده سه گل ایران مقابل ازبکستان، نیز پس از این دیدار در پاسخ به خبرنگار ورزشی صدای آمریکا با اشاره به این که اختلاف سطح فوتسال ایران با ازبکستان بیش از یک‌ گل است، قزاقستان، حریف آینده ایران، را «یکی از تیم‌های پیشرفت‌کرده اروپایی» به ویژه با بازیکنان برزیلی که به خدمت گرفته است، دانست.

وی با ابراز خوشحالی از حضور در جمع هشت تیم برتر، گفت: «پس از این فقط به قزاقستان فکر می‌کنیم. امیدوارم با ارائه یک بازی عالی این‌ تیم خوب را هم شکست بدهیم و به جمع چهار تیم برتر بپیوندیم.»

سعید احمد عباسی، بازیکن تیم ملی فوتسال ایران
سعید احمد عباسی، بازیکن تیم ملی فوتسال ایران

ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی روز دوشنبه پنجم مهرماه ساعت ۸:۳۰ به وقت ایران در شهر کاناوسس لیتوانی به مصاف قزاقستان می‌رود.

XS
SM
MD
LG