لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

تقویت پیوندهای آموزشی بین امریکا و ایران


دفتر کنترل دارائی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا – اوفاک - تحریم های اقتصادی و بازرگانی را بر اساس سیاست خارجی ایالات متحده و هدف های امنیت ملی اداره و اجرا می کند. از جمله تحریم های اقتصادی که آمریکا بر ایران به دلیل برنامه اتمی آن وضع کرده است. اما همزمان با آغاز نوروز، دفتر رهنمود متفاوتی صادر کرد – مجوزی برای تقویت دوستی و مناسبات آکادمیک بین امریکا و ایران.
روز ۱۹ مارس، اوفاک یک مجوز عمومی صادر کرد که به دانشگاه های آمریکا اجازه می دهد وارد مبادلات دانشجویی با دانشگاه های ایران شود. مجوز به نهادهای آکادمیک آمریکا اجازه می دهد به بررسی درخواست های دانشجویان ایرانی که می خواهند در آمریکا تحصیل کنند بپردازد؛ به دانشجویانی که در دانشگاه های آمریکا ثبت نام می کنند اجازه می دهد در مطالعات دوره های لیسانس و فوق لیسانس و نیز پژوهش در ایران شرکت کنند. همچنین به ایرانیان اجازه می دهد در برخی دوره های اینترنتی شرکت جویند و امتحانات ورودی دانشگاه و دوره های حرفه را بگذرانند.
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در پیام نوروزی خود به مردم ایران گفت « تقویت پیوندهای فرهنگی و آکادمیک بین دو کشور بسود ملت های ما است». او خوشنودی خود را از اقدام وزارت خزانه داری ابراز داشت و گفت صدور جواز عمومی «ارتباط های آموزشی بین ایران و آمریکا را از طریق مبادلات و فراهم آوردن فرصت های جدید برای ایرانیان جهت تحصیل در کشورما تقویت خواهد کرد.»
کری گفت برای همه ما روشن است که امریکا و ایران زمستان های سختی را در گذشته تحمل کرده اند، اما گردهمایی برای استقبال از نوروز و سال نو فرصتی است که به جلو و به آنچه می تواند با کوشش و تعهد انجام گیرد نگاه کنیم.
XS
SM
MD
LG