لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۲

وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای خواستار انجام تعهدات تهران در پرونده رابرت لوینسون شد


فیلیپ جی-کرالی، معاون روابط عمومی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، روز سه شنبه ۹ مارس، در بیانیه ای که به مناسبت فرا رسیدن سومین سالروز ناپدید شدن رابرت لوینسون در ایران منتشر شد، خواستار انجام تعهدات تهران شد.

رابرت لوینسون، شهروند آمریکا در سال ۲۰۰۷، طی سفری به جزیره کیش در ایران ناپدید شد. پس از سه سال، بازگشت آقای لوینسون نزد خانواده اش، یکی از اولویت های ایالات متحده آمریکاست.

رابرت لوینسون
رابرت لوینسون

رابرت لوینسون پدر هفت فرزند است و دو نوه دارد. خانواده لوینسون امیدوار است که او هر چه زودتر به میان خانواده بازگردد.
خانم لوینسون برای اولین بار در دسامبر ۲۰۰۷ با مقامات ایرانی ملاقات کرد، آن زمان مسئولان جمهوری اسلامی از تمایل خود برای ارائه نتیجه و جزئیات تحقیقاتشان در پرونده ناپدید شدن آقای لوینسون به خانواده او خبر دادند.

فیلیپ جی-کرالی معاون وزارت خارجه آمریکا در ادامه بیانیه خود از ایران می خواهد که به تعهدات خود برای ارائه کامل جزئیات تحقیقات انجام شده در ایران درباره این پرونده، پایبند باشد.

ایالات متحده همچنین از جمهوری اسلامی ایران می خواهد پرونده های پنج شهروند آمریکایی به نام های: جاشوا فتال، شین باور، سارا شورد، کیان تاجبخش و رضا تقوی، که «ناعادلانه» در ایران بازداشت شده اند را حل و فصل کند.

در پایان در بیانیه روز سه شنبه وزارت خارجه آمریکا از هر کسی که ممکن است درباره آقای لوینسون اطلاعاتی داشته باشد می خواهد که با این وزارتخانه یا خانواده لوینسون از طریق وبسایتی که به همین منظور تدارک دیده اند (www.helpboblevinson.com) تماس بگیرد.

XS
SM
MD
LG