لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۵

تاکيد توئيتر فارسی آمريکا بر حقوق مردم ايران


تاکيد توئيتر فارسی آمريکا بر حقوق مردم ايران
تاکيد توئيتر فارسی آمريکا بر حقوق مردم ايران

وال استريت جرنال زير عنوان "آمريکا تلاش های خود را برای آزادی اينترنت در چين و ايران بيشتر می کند" می نويسد همزمان با التهابی که خاورميانه را فراگرفته است آمريکا بر تلاش های خود برای سوراخ کردن سدهائی که دولت ها در چين و ايران در مقابل شبکه های اجتماعی به وجود آورده اند افزوده است.
دولت اوباما از سال گذشته در پی آن بوده است که استفاده از شبکه های اجتماعی را به گونه ای قابل توجه افزايش دهد، اما دگرگونی های اخير در خاورميانه اولويت اين خواست را بيشتر کرده است.
خانم کلينتون بخصوص با توجه به اينکه اعتراض های دمکراتيک در گوشه و کنار خاورميانه نيروها را گردهم آورده است، استفاده بيشتر از پيام های توئيتری به زبان های عربی و فارسی را مورد تاکيد قرار داده است.
وزارت امور خارجه آمريکا صفحه پيام های توئيتری خود به زبان فارسی را روز يکشنبه در آستانه تظاهرات مورد انتظاری به راه انداخت که رهبران اپوزيسيون در ايران برای ابراز همبستگی با معترضين در مصر و تونس تدارک ديده بودند.
بعضی از پيام های اين صفحه توئيتری حاکی از آن است که دولت اوباما خواستار گفت و شنود با مردم ايران در باره ماهيت سياست خارجی آمريکاست. اما بعضی ديگر حمايتی علنی از حقوق اپوزيسيون ايران، معروف به جنبش سبز، در توسل به اعتراض را منعکس می کند.
يکی از توئيت ها می گويد "آمريکا از ايران می خواهد به مردم خود اجازه دهد برای تشکيل اجتماعات مسالمت آميز ازهمان حقوقی بهره مند شوند که در سطحی جهانی به رسميت شناخته می شود، و در قاهره به نمايش گذاشته شد.
[لينک ورود به صفحه توئيتر فارسی وزارت امور خارجه آمريکا]
راه افتادن صفحه توئيتری فارسی وزارت امورخارجه آمريکا با قوی شدن لحن حمايت های لفظی آمريکا به ميزانی قابل توجه از اپوزيسيون ايران مصادف بوده است.
پرزيدنت اوباما روز سه شنبه گفت "اميد و انتظار من اين است که کماکان شاهد توانائی مردم ايران در ابراز شجاعانه آرزوهای خويش برای کسب آزادی های بيشتر، و استقراردولتی باشيم که بيشتر معرف آنها باشد".

XS
SM
MD
LG