لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۰

پاسخ شورولت به صدای آمریکا: در وضعیت تجارت با ایران تغییری حاصل نشده است


بخشی از تبلیغ یک مدل شورولت که اجازه ورود به ایران را پیدا کرده است
بخشی از تبلیغ یک مدل شورولت که اجازه ورود به ایران را پیدا کرده است

در پی اعلام آزاد شدن واردات دو مدل شورولت به ایران از سوی مقامات ایرانی، شرکت شورولت کره جنوبی به بخش فارسی صدای آمریکا می‌گوید که در وضعیت تجارت با ایران تغییری حاصل نشده است.

روز ۳۱ فروردین ماه رئیس انجمن واردکنندگان خودروی ایران اعلام کرد که نمایندگی رسمی شورولت مراحل قانونی لازم را در ایران طی کرده و خودروهای آمریکایی شورولت از طریق کره جنوبی وارد بازار ایران شده است.

مجوز واردات خودروی برند شورولت در دی ماه سال گذشته صادر شده و شرکت "سهام پژوهان مهر" به عنوان نماینده "شورولت کره‌ جنوبی" در ایران اجازه واردات این اتومبیل در دو مدل AVEO و TRAX را دریافت کرده است.

ادعای مقام های ایران در حالی است که شورولت کره‌ جنوبی در پاسخ به سردبیر وبسایت فارسی صدای آمریکا روی حساب توییتری خود توضیح داد که در وضعیت تجارت با ایران تغییری حاصل نشده است.

بنا به اعلام این شرکت تحریم‌های آمریکا ادامه دارد و محدودیت‌های مشخصی را در ارتباط با جنرال موتورز و زیر مجموعه‌های غیرآمریکایی‌اش اعمال می‌کند.

در این پاسخ تاکید شده که جنرال موتورز کاملا متعهد به رعایت تحریم‌های آمریکا از جمله محدودیت معامله با ایران است.

خودروهایی که مجوز واردات آنها به ایران صادر شده نسل جدیدی از خودروهای "دوو" هستند که پس از خریداری آن شرکت توسط جنرال موتورز، با برند شورولت به بازار عرضه می‌شوند.
دوو پیش از این سابقه حضور در بازار ایران را داشت و با استقبال بسیار خوبی نیز مواجه شده بود. اما این برای اولین بار است که خودروهای جی‌ام کره (GM Korea) با برند شورولت در شهرهایی به جز مناطق آزاد ایران عرضه خواهند شد.

پیش از این آیت‌اﻟله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به دولت دستور داده بود تا از ورود کالاهای مصرفی آمریکایی جلوگیری کند، اما مقامات دولت می‌گویند که مانع ورود فناوری از آمریکا نخواهند شد.

XS
SM
MD
LG