لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ایران ۰۳:۰۷

برافراشتن پرچم آمریکا و بریتانیا در چابهار، جنجالی شد


رسانه‌های اصولگرا گزارش داده‌اند که "مردم انقلابی" در منطقه آزاد چابهار، پرچم آمریکا و بریتانیا را پایین کشیده و آتش زده‌اند. این پرچم‌ها به دلیل برگزاری همایش بین‌المللی IORA برافراشته شده بود.

نخستین همایش روسای مناطق ‌آزاد کشورهای اقیانوس ‌هند(IORA ) روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت امسال در منطقه آزاد چابهار در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود و در روزهای اخیر عکس‌هایی از آماده‌سازی شهر برای برگزاری همایش منتشر شده بود.

عکس‌های منتشر شده نشان می داد که پرچم چندین کشور دنیا از جمله آمریکا و بریتانیا در سطح شهر و محل برگزاری همایش نصب شده است. اما برخی رسانه‌های اصولگرا گزارش داده‌اند که این اقدام با مخالفت "مردم انقلابی" مواجه شده و "در اقدامی خودجوش، با وجود تدابیر شدید امنیتی" این پرچم‌ها را پایین کشیده و آتش زده‌اند.

اقدام خودجوش و مردم انقلابی اصطلاحاتی رایج است که معمولا برای توصیف اقدامات نیروهای تندرو به کار می‌رود، از جمله در مورد حمله به سفارت عربستان سعودی در تهران. در آن ماجرا پس از انتقاد دولت از حمله به سفارت سعودی، رسانه‌های اصولگرا دیگر از این عبارات استفاده نکردند.

تا عصر روز چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت خبری از واکنش مقامات رسمی نسبت به این اقدام منتشر نشده است.

آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل و در برخی برهه‌ها پرچم انگلیس، در مراسم حکومتی مانند روز دانش‌آموز یا سالگرد پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ رایج است.

مشاهده نظرات (۴۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG