لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۰

رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل هفته آینده به ایران سفر می‌کند


سفر والری آموس معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمک‌های اضطراری به تهران و دیدار با مقام های ایران - شهریور ۱۳۹۲
سفر والری آموس معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمک‌های اضطراری به تهران و دیدار با مقام های ایران - شهریور ۱۳۹۲

رئیس امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده کمک‌های اضطراری سازمان ملل متحد قرار است هفته آینده، در روزهای ۱۷ و ۱۸ ماه اوت ( ۲۶ و ۲۷ مرداد ماه) به تهران سفر کند.

به گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک، والری آموس قرار است در این سفر درباره افزایش مشارکت ایران در امور امدادرسانی منطقه‌ای و همچنین تقویت روابط ایران و دفتر امور هماهنگی‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد، با مقام‌های بلندپایه ایران دیدار و گفتگو کند.

خانم آموس، اواخر شهریور ماه سال گذشته نیز بنا به دعوت دولت ایران، در راس هیئتی به ایران سفر کرده بود و با برخی از مقام‌های ارشد ایران، از جمله وزیر امور خارجه، رئيس سازمان مديريت بحران وزارت کشور و نیز رئيس جمعيت هلال احمر ايران دیدار و گفتگو کرد.

محمدجواد ظریف در دیدار با معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و کمک‌های اضطراری، با اشاره به پیشینه همکاری‌های ایران با سازمان ملل متحد در زمینه ارائه کمک به مهاجران و آوارگان در منطقه، از جمله در دو کشور افغانستان و عراق، آمادگی تهران برای توسعه و تعمیق این همکاری‌ها را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با اشاره به اوضاع حساس و پیچیده در منطقه، از جمله بحران داخلی سوریه، به تشریح تلاش‌های دیپلماتیک تهران برای کمک به حل و فصل بحران در سوریه و نیز کمک‌های ایران به مردم سوریه پرداخت.

بنابر اطلاعیه مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، خانم آموس در پایان سفر سه روزه خود به ایران گفت «ايران نظام توسعه يافته مناسبی برای آمادگی در برابر بلايا و واکنش نسبت به آن دارد، و معمولا ظرفيت و مهارت خود را در پاسخ به وضعيت‌های اضطراری در ساير کشورها به اشتراک می‌گذارد.»

XS
SM
MD
LG