لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۵

در پی سفر باقری‌کنی به ابوظبی امارات می‌گوید هیئتی را به تهران اعزام می‌کند


انور قرقاش، مشاور امور دیپلماتیک حاکم امارات - آرشیو
انور قرقاش، مشاور امور دیپلماتیک حاکم امارات - آرشیو

یک مقام ارشد اماراتی روز سه‌شنبه گفت، امارات متحده عربی در چهارچوب تلاش‌ها برای بهبود روابط با جمهوری اسلامی به زودی هیئتی را به ایران می‌فرستد و همزمان متحدان خود در خلیج فارس را در جریان سفر این هیئت قرار می‌دهد.

به نوشته رویترز، انور قرقاش، مشاور امور دیپلماتیک حاکم امارات، در پاسخ به این سوال که هیئت اماراتی چه زمانی در تهران مذاکره خواهد کرد، به خبرنگاران گفت: «هر چه زودتر بهتر.»او با بیان این که مقامات ایران می‌دانند که باید روابط را با کشورهای حوزه خلیج‌ فارس بازسازی کنند، این را امری «مثبت ارزیابی» کرد و گفت، ابوظبی همچنان مانند دیگران در مورد فعالیت‌های منطقه‌ای ایران نگران است.

خبرگزاری دولتی امارات متحده عربی، «وام»، سوم آذرماه چند روز پیش از آغاز مذاکرات احیای برجام در وین، گزارش داده بود که علی باقری‌کنی، معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران، در سفر به امارات با مقامات ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

طبق این گزارش، باقری‌کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران، با انور قرقاش، مشاور دیپلماتیک حاکم امارات، و خليفه شاهين المرر، وزیر مشاور در امور خارجی امارات، دیدار و گفت‌وگو کرد.

روابط تهران و امارات در سال‌های گذشته و بر سر مسائل مختلف، از جمله حمایت ایران از حوثی‌های یمن و حزب‌الله لبنان، رو به وخامت بوده است.

XS
SM
MD
LG