لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۶

درگیری فیزیکی و تهدید جانی نمایندگان علیه یکدیگر در سومین روز مجلس دوازدهم


درگیری نمایندگان مجلس دوازدهم شورای اسلامی
درگیری نمایندگان مجلس دوازدهم شورای اسلامی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه ۱۰ خرداد بر سر تأیید اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران، با یکدیگر درگیر شدند و غلامرضا تاجگردون دو تن از نمایندگان مخالف را «تهدید جانی» کرد.

صلاحیت غلامرضا تاجگردون به دلایلی از قبیل «رانت خواری» و «اعمال نفوذ شبکه‌ای» در مجلس یازدهم رد شده بود.

درگیری و تنش میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

مالک شریعتی، نماینده تهران، مدعی شده که غلامرضا تاجگردون در جریان بررسی اعتبارنامه‌اش علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس، و خود او را «تهدید جانی» کرده است.

اگرچه اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون به رغم حواشی تأیید شد ولی هفت تن از نمایندگان در قالب جزوه‌ای صد صفحه‌ای و «بر اساس مستندات» درباره مسائل امنیتی و اقتصادی خواستار رد اعتبارنامه او شده‌اند.

اعتراضات ارائه‌شده به شعبات ویژه ظرف حداکثر پنج روز بررسی شده و در صورت موافقت شعبه با رد اعتبارنامه، نمایندگان مجلس درباره اعتبارنامه رای‌گیری می‌کنند.

اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در مجلس یازدهم هم به همین شیوه و پس از اعتراض ۹ نماینده مجلس به رای گذاشته و رد صلاحیت شد.

تنش در مجلس با انتقاد شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و روزنامه‌نگاران مواجه شد.

آزاده مختاری، روزنامه‌نگار، نوشت: « شروع به کار نمایش مجلس! باز شروع شد این شوهای درگیری! همدیگر را تهدید می کنید مثلا با هم درگیرید؟ شام چی سفارش دادید دور هم بخورید! درگیری نمایشی و کار ملت که روی زمین می ماند... خسته کننده ها ...»

کاربری به نام حامد عاقل هم نوشته است:‌ «جدل نمایندگان مجلس بر سر اعتبار نامه تاجگردون نتیجه ورود امثال رسایی ها و ثابتی ها به مجلس. این تازه اولشه.»

کاربری با نام «کایا» نیز با انتشار فیلمی از این درگیری نوشته است: «مجلس سوپرانقلابی با کتک‌کاری شروع شد!»

کاربر دیگری به نام خسرو معصومی هم با انتشار عکسی نمایندگان این دوره از مجلس را با شعبان استخوانی، کاراکتر خشن و لمپن سریال هزاردستان، مقایسه کرده است.

مجلس دوازدهم رکورددار پایین‌ترین نرخ مشارکت در تاریخ جمهوری اسلامی است به‌طوری‌که دور دوم انتخابات برای تعیین شماری از کرسی‌ها، تنها با حضور ۸ درصد از رای دهندگان به پایان رسید.

XS
SM
MD
LG