لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۴

انتقاد دو عضو شورای شهر تهران از بنرها؛ "دشمنی" بی‌دلیل با شهروندان آمریکا


بنرهای شهرداری تهران با آمارهایی منتسب به آمریکا
بنرهای شهرداری تهران با آمارهایی منتسب به آمریکا

بنرهای شهرداری تهران با موضوع آمارهایی منتسب به آمریکا، مورد انتقاد دو عضو شورای شهر تهران قرار گرفت. غلامرضا انصاری آن را "پوپولیستی" توصیف کرده و محمد حقانی می‌گوید که "دشمنی با شهروندان آمریکایی" است.

هفته گذشته شهرداری تهران بنرهایی حاوی آمارهایی منتسب به آمریکا در سطح پایتخت نصب کرد. بنرهایی از قبیل "از هر ۱۱۰ شهروند آمریکایی یک نفر در زندان است"، "در آمریکا از هر ۵ نوزاد ۲ نوزاد به صورت نامشروع به دنیا می‌آید" و یا "در هر ۹ ثانیه یک زن آمریکایی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد".

این بنرها با واکنش کاربران توییتر مواجه شد که به شهرداری پیشنهاد می‌کردند به مشکلات داخلی بپردازد و نه مسائل مربوط به آمریکا.

مدیران شهرداری پس از بالاگرفتن اعتراض‌ها توضیح دادند که دلیل نصب بنرها "هفته حقوق بشر آمریکایی" بوده است؛ ششم تا دوازدهم تیر ماه از سوی سازمان تبلیغات اسلامی ایران به این نام، خوانده می‌شود.

اما غلامرضا انصاری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا، این اقدام را "هنجارشکنانه، فاقد توجیه منطقی، فرهنگی و اجتماعی و کاملا پوپولیستی" دانست.

به گفته آقای انصاری نوع تبلیغات انجام شده "بیشتر جنبه قبح شکنی، هنجارشکنی و عادی سازی مشکلات حوزه اجتماعی دارد. وقتی شهروندان تهرانی با آماری در خصوص آسیب زنان در آمریکا مواجه می شوند، وجود مشکلات و معضلات بین جامعه بانوان کشور را امری عادی تلقی می‌کنند."

محمد حقانی، رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران نیز به خبرگزاری ایرنا می‌گوید که موضوعات مطرح شده در این بیلبوردها "تنها دشمنی با شهروندان آمریکایی" است در حالی که به اعتقاد او دلیلی وجود ندارد "با شهروندان آمریکایی" دشمنی شود.

پیش از این چند عضو اصولگرای شورای شهر از اقدام شهرداری تهران حمایت کرده بودند.

XS
SM
MD
LG