لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۴

آلودگی هوا مدارس تهران را تعطیل کرد


با افزایش آلودگی هوای شهر تهران، مدارس پیش دبستانی و ابتدایی در این شهر و برخی از شهرهای اطراف آن تعطیل شد.

کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران در پی جلسه روز یکشنبه ۲۳ آبان خود اعلام کرد کلیه مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی استان به جز شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس، روز دوشنبه تعطیل هستند.

جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران در پی تشدید آلودگی هوا در پایتخت ایران و عبور شاخص آلودگی از ۱۵۰ برگزار شد. حد استاندارد شاخص آلودگی هوا عدد ۱۰۰ است.

رسانه‌ها در ایران روز یکشنبه را آلوده ترین روز تهران از ابتدای سال ۹۵ اعلام کردند.

کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران علاوه بر تعطیلی مدارس، تصمیم به اجرای طرح تردد زوج و فرد خودروها تا ساعت ۷ شب، برخورد با خودروها وموتورسیکلت‌های دودزا و خودروهای فاقد معاینه فنی، توقف فروش مجوز روزانه طرح ترافیک تا پایان شرایط ویژه، توقف فعالیت کلیه معادن تهران تا عادی شدن شرایط و لغو ورزش همگانی در پارک‌ها و مجموعه‌های ورزشی شهر گرفت.

تهران سال‌ها است یکی از آلوده ترین شهرهای جهان محسوب می شود که بیشتر آلودگی‌های آن ناشی از تردد وسایل نقلیه موتوری است که بسیاری از آنها فرسوده، مربوط به ارگان‌های حکومتی، و یا تولید داخل هستند. علاوه بر این، فعالیت صنایع و معادن در اطراف شهر نیز آلودگی هوای شهر را تشدید می‌کند. با توجه به شرایط جغرافیایی پایتخت ایران، آلودگی هوای شهر در فصل‌های پاییز و زمستان افزایش می‌یابد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG