لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۹

تهرانی‌ها سیزدهمین روز هوای ناسالم را پشت سر گذاشتند


این روزها بسیاری از شهروندان تهران با ماسک در شهر تردد می‌کنند
این روزها بسیاری از شهروندان تهران با ماسک در شهر تردد می‌کنند

میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق در ابتدای روز پنج ‌شنبه به بالاترین مقدار در طول هفته جاری رسید تا شهروندان تهرانی سیزدهمین روز "هوای ناسالم" را تجربه کنند.

به گفته مقامات مسئول وزش باد در شامگاه پنج شنبه و تعطیلی روز جمعه ممکن است باعث کاهش آلودگی هوا شود. در ابتدای هفته جاری راه حل تعطیلی مدارس برای پیشگیری از افزایش آلودگی هوا درپیش گرفته شد که به طور مقطعی مفید بود اما بلافاصله پس از بازگشایی مدارس در روز چهارشنبه، دوباره میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق سیر صعودی پیدا کرده است.

به گفته معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران، هوای تهران در ۲۴ ساعت منتهی به ۸ صبح پنج شنبه با شاخص ۱۴۳ در شرایط ناسالم قرار داشته است.

در روزهای اخیر بارها از ساکنان پایتخت ایران خواسته شده تا از "تردد غیر ضروری در سطح شهر" خودداری کنند.

هوای شهر تهران و دیگر شهرهای استان تهران در دوازده روز گذشته در وضعیت "ناسالم" قرار داشته و مدارس تهران، ‌ری و اسلامشهر از یکشنبه تا سه‌شنبه تعطیل بوده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران روز سه شنبه اعلام کرد که آلودگی هوا متوسط مرگ و میر در پایتخت ایران را از ۱۵۰ نفر در روز به ۱۸۰ نفر رسانده است.

پیش از این احمد حکیمی‌پور عضو شورای شهر تهران گفته بود "مرگ خاموش مردم" در روزهای اخیر باعث اضافه شدن یک شیفت کاری به "بهشت زهرا" (بزرگترین گورستان ایران) شده است.

XS
SM
MD
LG