لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۸

دردسر آلودگی هوا برای فوتبال؛ اعتراض به تغییر دوباره روز بازی‌های لیگ


تغییر دوباره زمان بازی‌ها از سوی سازمان لیگ برتر فوتبال ایران در پی آلودگی هوای تهران، اعتراض شدید تیم‌های تهرانی را به دنبال داشته است.

پس از اینکه سازمان لیگ برتر فوتبال ایران دیدار تیم‌های نفت تهران با تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران با سیاه جامگان خراسان را به دلیل آلودگی هوای تهران از روز یکشنبه ۶ دی به سه‌شنبه موکول کرد، این تیم‌ها برنامه خود را تغییر داده و برای برگزاری مسابقه در آن روز آماده شدند اما سازمان لیگ یکشنبه شب ناگهان برنامه مسابقات را دوباره تغییر داد و از تیم ها خواست تا مسابقات را روز دوشنبه، یعنی یک روز زودتر از تاریخ تعیین شده برگزار کنند.

این تصمیم سازمان لیگ برتر اعتراض شدید سرمربی نفت تهران، علی منصوریان را در پی داشت. منصوریان به خبرنگاران گفت که حتی در لیگ محلات و آماتور هم شاهد چنین تصمیماتی نیستیم. او گفت که تیم او هتل را تحویل داده و یک تمرین سخت و سنگین را برگزار کرده به همین دلیل برای بازی در روز دوشنبه آماده نیست.

سرمربی نفت تهران اعلام کرد که تیمش را برای بازی در روز دوشنبه به میدان نخواهد فرستاد. این نظر او بعدا از سوی مدیر عامل باشگاه رد شد.

سرمربی استقلال تهران هم گفت که تمرین سختی را در روز یکشنبه برگزار کرده تا روز دوشنبه با یک تمرین سبک تیم خود را آماده مسابقه کند حال اینکه اعلام شده است بازی باید روز دوشنبه برگزار شود.

تصمیم سازمان لیگ برای تغییر دوباره زمان بازی ها به روز دوشنبه در حالی گرفته شده است که کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران با این تصمیم مخالفت کرده و آن را به صلاح ندانسته است.

تصمیم کمیته اضطرار در روز شنبه مبنی بر لغو بازی‌های روز یکشنبه موجب شده بود تا سازمان لیگ ابتدا بازی‌ها را به سه‌شنبه موکول کند.

پیش از این، بازی نفت تهران و استقلال اهواز نیز که قرار بود اول دی برگزار شود به تعویق افتاده بود.

آلودگی هوای پایتخت ایران که در اواخر پاییز به اوج رسیده موجب تعطیلی مدارس برای چند روز شد.

با این حال حسن کریمی معاون استانداری تهران اعلام کرد که با وجود آلودگی هوا، مدارس تهران به دلیل برگزاری امتحانات و عقب‌ماندگی درسی دانش‌آموزان، تعطیل نخواهند شد.

XS
SM
MD
LG