لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۲

نگرانی از وضعیت محمد علی طاهری در زندان پس از اعتصاب غذا


وضعیت محمد علی طاهری با گذشت بیش از ۶۰ روز از اعتصاب غذای او در زندان، نگران کننده گزارش شده است.

آقای طاهری، بنیانگذار گروهی به نام عرفان حلقه در ایران است که به اتهاماتی چون ارتداد، افساد فی الارض، توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و کسب مال نامشروع در دادگاه بدوی به اعدام محکوم شده است.

تاکنون هواداران آقای طاهری چندین تجمع دراعتراض به بازداشت رهبرشان در ایران و دیگر کشورهای جهان برگزار کرده‌اند.

رکسانا حقیقت طلب، از مربیان عرفان‌حلقه در لس‌آنجلس به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که آقای طاهری در پیامی از زندان گفته است تا زمانی که خواسته‌های قانونی‌اش برآورده نشود دست از اعتصاب نخواهد کشید.

سعید خلیلی، وکیل مدافع محمد علی طاهری چندی پیش گفت که دادگاه انقلاب به او اعلام کرد که پرونده موکلش به دیوان عالی کشور فرستاده شده است.

او گفت: "پس از صدور رای از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب مبنی بر اعدام در خصوص اتهام افساد‌فی‌الارض، نسبت به حکم صادره اعتراض کردیم."

او اضافه کرد: "منتظر هستیم تا پس از تعیین شعبه در دیوان عالی دفاعیات اصلی خود را در آنجا ارائه کنیم."

محمد طاهری، بنیانگذار گروه "عرفان حلقه" یا "عرفان کیهانی"، از سال ۱۳۹۰ در بازداشت به سر می‌برد. هواداران او در اعتراض به این بازداشت بارها دست به تجمع زدند. سال گذشته آقای طاهری در نامه‌ای به احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل، اعلام کرد که با فشارهای روانی و شکنجه بازجویان سپاه وادار به اعتراف ساختگی شده است. به گفته او بازجویان او را تهدید به آسیب رساندن به همسر او کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG