لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۲

خواهر محمدعلی طاهری: چطور است متهم تبرئه شده، به اعدام محکوم می‌شود


محمد علی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه از سوی دادگاه به اعدام محکوم شده است.
محمد علی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه از سوی دادگاه به اعدام محکوم شده است.

خواهر محمد علی طاهری، بنیانگذار گروه موسوم به عرفان حلقه که به اعدام محکوم شده، به صدای آمریکا می گوید حتی براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، او باید تبرئه شود.

آذر طاهری در گفتگوی اختصاصی گفت پیشتر دیوانعالی آقای طاهری را تبرئه کرد اما دوباره او بازداشت و اینبار به اعدام محکوم شد.

خانم طاهری با اشاره به اعتراض نهادهای حقوق بشری در جهان و اعتراض وزارت امور خارجه برخی از کشورها ازجمله ایالات متحده به حکم صادره علیه محمد علی طاهری از همه کسانی که در راه آزادی برادرش کوشیده اند، تشکر کرد و گفت حکم صادره از دادگاه انقلاب، حتی بر اساس قوانین ایران از وجاهت قانونی برخوردار نیست.

خواهر محمدعلی طاهری: حتی براساس قوانین ایران حکم اعدام او وجاهت ندارد

ده روز پیش قوه قضائیه ایران اعلام کرد محمد علی طاهری به اتهام اشاعه فساد به اعدام محکوم شده است

رای دادگاه انقلاب علیه محمد علی طاهری قابل استیناف است و وکیل او گفته تقاضای تجدیدنظر برای این حکم خواهد کرد.

اعتراض شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد

همزمان، شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد در نامه ای به رهبران جهان و مقام های حقوق بشر سازمان ملل متحد از آنها خواسته است برای لغو حکم اعدام محمد علی طاهری، زندانی عقیدتی و بنیانگذار گروه موسوم به عرفان حلقه در ایران و آزادی فوری و بی قید و شرط او تلاش کنند.

طاهری در سال ۲۰۱۰ میلادی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی دستگیر و موقتا زندان آزاد شد، اما در سال بعد به اتهام جعل عناوین و روابط حرام بازداشت و به پنج سال حبس محکوم شد.

پرونده او بار دیگر در تابستان امسال با اتهام هائی چون ارتداد، محاربه، توهین به مقدسات، مورد رسیدگی قرار گرفت که منجر به صدور حکم اعدام شد.

XS
SM
MD
LG