لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۲

امیرعبداللهیان: آتش بس فرصتی برای تنفس ارتش سوریه است


امیر عبداللهیان معاون وزیر خارجه ایران روز یکشنه آتش بس در سوریه را فرصتی برای ارتش این کشور خواند.
امیر عبداللهیان معاون وزیر خارجه ایران روز یکشنه آتش بس در سوریه را فرصتی برای ارتش این کشور خواند.

حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر امورخارجه ایران می گوید آتش بس در سوریه فرصتی برای "تنفس" ارتش سوریه است. معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه این مطلب را در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد. او برای توضیح در مورد وضعیت سوریه به مجلس رفته بود.

امیرعبداللهیان به نمایندگان مجلس گفت: "به هر حال ارتش (سوریه) چند سال است که درگیر جنگ است و فراز و نشیب های جنگ ممکن است ارتش سوریه را خسته کرده باشد." او همچنین گفت "به همان میزان که آتش بس برای ارتش سوریه یک فرصت بوده برای گروه های معارض نیز فرصتی برای تجدید قوا قلمداد می‌شود."

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای عبداللهیان همچنین گفت آتش بس در سوریه می تواند "روند سیاسی تحولات سوریه را تقویت کند."

معاون وزیر امورخارجه ایران با اشاره به اینکه هدف مذاکرات سیاسی آتی ژنو در مورد سوریه، "تعیین اعضای دولت انتقالی" است، گفت آمریکا بر خروج بشار اسد از قدرت تاکید دارد، "روس ها هیچ شبهه ای راجع به جایگاه بشار اسد وارد نکرده اند" و "ایران بر حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید دارد و سرمنشاء هرگونه تحول سیاسی در سوریه را خواست مردم این کشور آن هم به شیوه مسالمت‌آمیز می‌داند."

ایران همواره از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه حمایت کرده و نیروهای رزمی خود را برای کمک به دولت سوریه در جنگ داخلی این کشور به آنجا فرستاده است.

XS
SM
MD
LG