لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۸

افزایش آمار رسمی ابتلا به کرونا در ایران؛ شناسایی ۷۳۳ بیمار مبتلا به امیکرون


آمار رسمی ابتلا به ویروس کرونا در ایران بار دیگر افزایش پیدا کرده است.

وزارت بهداشت ایران از روز ۲۱ دی تا ۲۲ دی، دو هزار و ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ را تأیید کرد. به این ترتیب، مجموع مبتلایان کرونا در ایران به ۶ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۳۸۷ نفر رسید.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا را به ۱۳۱ هزار و ۹۷۲ نفر رساندند.

این در حالی است که بسیاری، از جمله تعدادی از خود مقامات کشور‌ معتقدند آمار واقعی مرگ و ابتلا در ایران چند برابر ارقام رسمی است.

رسانه‌های داخل ایران به نقل از کارشناسان از رشد ۱۷۵ درصدی نرخ ابتلای روزانه در سه روز گذشته خبر داده‌اند.

خبرگزاری تسنیم گزارش داده است که نرخ موارد بستری در مراکز درمانی از اول هفته ۷۷ درصد صعود داشت و موارد فوت نیز با جهش ۴۲ درصدی همراه شد.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در توییتر خود اعلام کرد که شمار کل مبتلایان به امیکرون در ایران به ۷۳۳ نفر رسیده است.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا می‌گوید ۲۷ درصد از کل تست‌های انجام‌ شده امیکرون بوده است. حمیدرضا جماعتی تأکید کرد که امیکرون «درچند هفته آینده» می‌تواند به پیک برسد.

در همین حال، شماری از استان‌ها نیز از نزدیک شدن موج ششم کرونا خبر داده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز از افزایش پنج برابری شمار مبتلایان به کرونا نسبت به هفته گذشته خبر داد.

امرالله مردانی گفت، نباید تصور کرد چون شرایط کرونایی اهواز و خوزستان آبی است می‌توان همه چیز را کنار گذاشت.

در قم نیز، مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت استان قم از به صدا درآمدن زنگ خطر در قم خبر داده است و می‌گوید برخی از مناطق قم به رنگ زرد (خطر متوسط) تغییر پیدا کرده است.

محمدتقی سلطانی گفت با توجه به پایین بودن پوشش واکسیناسیون در قم، این استان در آستانه ورود به پیک ششم کرونا است.

رئیس مرکز بهداشت استان قم اعلام کرده است که تاکنون ۷۳ درصد جمعیت این استان دز اول و ۶۰ درصد نیز دزدوم را دریافت کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG