لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۰

آیت اﻟله خامنه ای: نسل جدید وزارت اطلاعات هم "ارزشی و انقلابی" باشد


رهبر جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در دیدار با وزیر و مدیران وزارت اطلاعات، خواستار رشد نسل جدید کارکنان وزارت اطلاعات از نظر ارزشی و انقلابی شد.

آیت اﻟله علی خامنه‌ای به آنچه "ظرفیت غنی وزارت اطلاعات در برخورداری از نیروها و جوانان مؤمن و انقلابی" خواند اشاره کرد و خطاب به مدیران وزارت اطلاعات گفت که نسل جدید وزارت اطلاعات را باید "ارزشی و انقلابی" رشد دهند.

وی تاکید کرد که مبانی و جهت گیری‌های انقلاب اسلامی باید در عملکرد وزارت اطلاعات حفظ شود. او به طور مشخص "ایجاد خط فاصل با آمریکا" را از مهم ترین مبانی انقلاب دانست که نباید در مورد آن "سهل انگاری و سمامحه" صورت بگیرد.

رهبر جمهوری اسلامی با بیان این که وزارت اطلاعات، پوسته‌ سخت نظام است که به هیچ‌وجه نباید آسیب‌پذیر شود، از مدیران وزارت اطلاعات خواست که در هر بخشی که ممکن است "پایگاهی برای ضربه زدن به نظام اسلامی" قرار بگیرد، حضور داشته باشند و آن بخش را حوزه کاری خود بدانند.

وزارت اطلاعات تنها نهاد اطلاعاتی جمهوری اسلامی است که توسط دولت اداره می‌شود. در کنار این وزارتخانه سازمان اطلاعات سپاه در حوزه امنیتی و اطلاعاتی ایران فعالیت می‌کند.

این سازمان، در پی هشدار رهبر جمهوری اسلامی نسبت به "نفوذ دشمن" در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی جمهوری اسلامی و ضرورت مقابله با آن، سازمان اطلاعات سپاه تعدادی از روزنامه نگاران و شهروندان دو تابعیتی را بازداشت کرد؛ اقدامی که با سخنان اخیر رهبر جمهوری اسلامی در حوزه وظایف وزارت اطلاعات نیز محسوب می‌شود.

XS
SM
MD
LG