لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۵

اخراج یک عضو کاروان ورزشی ایران «به خاطر آزار کلامی» از بازی‌های آسیایی


«شورای المپیک آسیا» مسئول تدارکات تیم ملی فوتبال امید ایران را از بازی های آسیایی بیرون کرد. این تصمیم پس از آن گرفته شد که پلیس کره جنوبی او را به ایجاد مزاحمت جنسی متهم کرد.

شورای المپیک آسیا از مسئولان کاروان ورزشی ایران خواسته‌اند که مسئول تدارکات تیم ملی امید ایران را به ایران بازگرداند. در اطلاعیه این شورا آمده است که این عضو کاروان ورزشی ایران برای یک زن «مزاحمت جنسی کلامی» ایجاد کرده است.

پلیس کره جنوبی پیشتر اعلام کرده بود که یکی از زنان داوطلب برگزاری مسابقات آسیایی از یک عضو کاروان تیم ملی فوتبال امید ایران به دلیل مزاحمت جنسی شکایت کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این زن داوطلب برگزاری مسابقات آسیایی گفته که عضو کاروان تیم ملی ایران به هنگام گرفتن عکس در جریان بازی ایران و ویتنام، بدن او را لمس کرده است. این در حالی است که یک روز بعد شورای المپیک آسیا در اطلاعیه خود اعلام کرد این مرد ایرانی «حمله فیزیکی» به زن کره ای نداشته است.

رئیس حراست فدراسیون فوتبال ایران در این باره به خبرگزاری تسنیم گفت که اگر بر اساس تحقیقات پلیس محلی تخلفی صورت گرفته باشد، فدراسیون فوتبال با آن برخورد خواهد کرد.

زن کره‌ای که ‌به دلیل آزار جنسی شکایت کرده بود، به پلیس گفته بود که این اتفاق پس از مسابقه و هنگامی که وی و یکی از مسئولان تیم ملی ایران می‌خواستند با هم عکس بگیرند، رخ داد.

XS
SM
MD
LG