لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۴

واکنش «تلخ» فدراسیون بوکس ایران: صدف خادم به ما ربطی ندارد؛ بوکس بانوان نداریم


پیروزی تاریخی «صدف خادم» اولین بوکسور زن ایرانی در یک مسابقه رسمی بوکس، بازتاب بسیاری در رسانه‌های بین‌المللی و شبکه‌های اجتماعی داشت اما فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران می‌گوید این مسابقه به آنها مربوط نیست.

در اطلاعیه فدراسیون بوکس که با عنوان «اطلاعیه مهم» منتشر شد، آمده است: «فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران در حوزه بانوان هیچ گونه فعالیتی ندارد، لذا برگزاری مسابقات و تمرینات این رشته ورزشی در هر مکانی مربوط به این فدراسیون نیست و مسوولیت آن با برگزارکنندگان و یا شخص شرکت کننده خواهد بود.»

این درحالی است که رئیس فدراسیون بوکس ایران، آبان ماه سال گذشته در واکنش به الزام فدراسیون جهانی بوکس گفته بود بوکس بانوان در ایران آغاز به کار کرده است.

حالا و در شرایطی که صدف خادم پس از حضور بدون حجاب اجباری در رینگ، اعلام کرده قصد بازگشت به ایران را دارد، برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی این اطلاعیه فدراسیون بوکس را نگران کننده و زمینه‌ساز برخورد با ورزشکار زن ایرانی می‌دانند.

البته مهیار منشی‌پور، مربی صدف خادم در واکنش به چنین احتمالی گفته بود: «اگر کار او به بازداشت بکشد، تنهایش نخواهم گذاشت.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG