لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۶

ورود دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاهها با دخالت شورای امنیت ملی


مدیران باشگاه‌های فوتبال لیگ برتر ایران، پیشتر اعلام کرده بودند از ورود دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاهها جلوگیری خواهند کرد

شورای امنیت ملی ایران باشگاه های لیگ برتر فوتبال را موظف کرد تا اجازه دهند دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاه ها راه پیدا کنند.

مهدی تاج، نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران، ضمن اعلام این خبر، گفت که در جلسه روز شنبه شورای امنیت ملی در وزارت کشور، قرار شد صدا و سیما،‌ وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، بر سر حق پخش تلویزیونی به توافق برسند و نتیجه را هم به شورای امنیت ملی کشور گزارش بدهند.

مدیران باشگاه‌های فوتبال لیگ برتر ایران، پیشتر با امضای بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که در صورت توافق نکردن صدا و سیما با فدراسیون فوتبال بر سر حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ برتر، از اول شهریور ماه از ورود دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاه ها جلوگیری خواهند کرد. این بیانیه به امضای مسئولان فدراسیون فوتبال ایران نیز رسید.

فدراسیون فوتبال ایران در ازای حق پخش بازی‌های لیگ برتر فوتبال، ۱۲۰ میلیارد تومان از صدا و سیما تقاضا کرده است، اما به گفته علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال، صدا وسیما حاضر نیست بیشتر از ۲۰ میلیارد تومان بپردازد.

باشگاه های فوتبال در بیانیه خود اعلام کرده بودند که در صورت پرداخت نشدن حق پخش درخواستی، باشگاه ها بخش زیادی از درآمد پیش بینی شده خود را به دست نخواهند آورد و ورشکسته خواهند شد.

کفاشیان هفته گذشته پس از بازگشت از اجلاس کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی اعلام کرد که اسپانسر کنفدراسیون فوتبال آسیا حاضر است در ازای حق پخش بازی‌های لیگ برتر فوتبال ایران، ۴۰ میلیون دلار به فدراسیون فوتبال بپردازد.

بر اساس قوانین کنفدارسیون فوتبال آسیا، بخشی از درآمد باشگاه های حرفه‌ای باید از طریق حق پخش تلویزیونی تامین شود.

XS
SM
MD
LG