لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۱

باشگاه‌های فوتبال: جلوی ورود دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاهها را می‌گیریم


مدیران باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال ایران، با امضای بیانیه‌ مشترکی، تلویزیون دولتی ایران را تهدید کردند که در صورت توافق نکردن فدراسیون فوتبال بر سر مبلغ حق پخش تلویزیونی، جلوی ورود دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاهها را از دوم شهریور ماه می‌گیرند.

در این بیانیه که در وبسایت فدراسیون فوتبال ایران منتشر شده است آمده که باشگاه‌ها در تنظیم بودجه امسال خود، نیمی از هزینه‌ها را بر اساس دریافت حق سهم قرارداد پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی پیش بینی کرده‌اند.

طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، باشگاههای حاضر در لیگ برتر ایران باید همانند باشگاههای حرفه‌ای، بخشی از هزینه‌های خود را از محل پخش تلویزیونی بازی‌ها تامین کنند. تلویزیون دولتی ایران، آبانماه سال ۱۳۸۷ خورشیدی با فدراسیون فوتبال ایران، توافق کرد تا مبلغی را در ازای پخش مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، به فدراسیون و باشگاهها پرداخت کند.

با این وجود فدراسیون فوتبال هر سال برای توافق جدید بر سر پخش بازی‌های فوتبال با مدیران صدا و سیما به اختلاف بر می‌خورد.

فدراسیون فوتبال ایران امسال بابت حق پخش بازی‌های لیگ برتر، ۱۶۰ میلیارد تومان از صدا و سیما در خواست کرده اما صدا و سیما تنها با پرداخت ۲۰ میلیارد تومان موافقت کرده است. حال مدیران ۱۶ باشگاه حاضر در لیگ برتر ایران بیانیه مشترکی با فدراسیون فوتبال امضا کرده‌اند که در آن آمده است اگر حق صدا و سیما بر سر مبلغ حق پخش تلویزیونی با آنها توافق نکند، جلوی ورود دوربین‌های تلویزیون را به ورزشگاهها می‌گیرند.

بر این اساس احتمال دارد هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران، بدون حضور دوربین‌های تلویزیون دولتی برگزار شود.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، دو سال پیش نیز صدا و سیما را تهدید کرده بود که اگر مبلغ درخواستی فدراسیون را نپردازد، از ورود دوربین‌های تلویزیون جلوگیری خواهد کرد اما در نهایت، هنگامی که برای از ورود دوربین‌ها به ورزشگاه شهر آبادان جلوگیری شد، پای شورای تامین شهر آبادان به میان کشیده شد و در نهایت، مسئولان برگزاری ناچار به صدور اجازه ورود دوربین‌ها شدند.

XS
SM
MD
LG