لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۷

یک حادثه دیگر برای خودروی حامل سربازان؛ یک سرباز کشته و پنج تن مجروح


خانواده سربازان کشته شده در تصادف اتوبوس سربازان در نی ریز استان فارس
خانواده سربازان کشته شده در تصادف اتوبوس سربازان در نی ریز استان فارس

بار دیگر یک خودروی حامل سربازان دچار حادثه شد که در جریان آن یک سرباز کشته و پنج نفر دیگر مصدوم شدند.

خبرگزاری ایسنا روز سه‌شنبه ۲۲ تیر ماه گزارش داد که یک مینی‌بوس حامل سربازان و افسران نیروی دریایی ارتش ایران در جاده نوشهر به رویان در استان مازندران واژگون شده است.

بنا بر این گزارش ۶ نفر از مسافران خودرو حادثه دیده به بیمارستان منتقل شدند که یکی از آنها به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد.

روز ۱۵ تیر ماه نیز هشت سرباز دوره آموزشی نیروی زمینی ارتش ایران که سوار دو خودرو پراید بودند، در جاده کمربندی نوشهر و چالوس تصادف کرده و به بیمارستان منتقل شدند.

اما حادثه‌ای که به تازگی افکار عمومی ایران را متاثر کرد، تصادف اتوبوسی بود که در تاریخ دوم تیر ماه سربازان ارتش را از پادگان ۰۵ کرمان به اهواز منتقل می کرد. سقوط این اتوبوس به دره در نی ریز استان فارس باعث مرگ ۱۹ مسافر شد که ۱۳ نفر آنان سرباز بودند.

پس از وقوع این حادثه اعلام شد که هم اتوبوس حامل سربازان فرسوده و ناامن بوده و هم این که راننده تخلفات متعددی را انجام داده بود.

ایران یکی از بالاترین آمارهای مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای را در جهان دارد. بیشتر تصادفات مرگبار در ایران را به بی‌احتیاطی راننده و نقص ایمنی خودرو منتسب می‌کنند.

اما از سوی دیگر بسیاری از اتوبوس‌های سازمانی که سربازان را جابجا می کنند، فرسوده هستند و این موضوع باعث انتقادات بسیاری شده است.

XS
SM
MD
LG