لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۹

کرکری استقلال و پرسپولیس به اسپانسرها رسید


یکی از هوادارن باشگاه فوتبال استقلال
یکی از هوادارن باشگاه فوتبال استقلال
در حالی که روزهای گذشته، گمانه زنی هایی از حامیان مالی دو باشگاه فوتبال پرطرفدار پرسپولیس و استقلال برای فصل آینده مطرح شده بود، امروز برخی از رسانه ها، از قیمت های پیشنهادی برای گرفتن این امتیاز خبر دادند.

وبسایت خبرآنلاین روز جمعه نوشت، پس از آنکه وزارت ورزش برند باشگاه پرسپولیس را برای تبلیغات یک ساله، ۳۰ میلیارد تومان واگذار کرد، توقع داشت – با توجه به پرطرفدارتر بودن پرسپولیس – تبلیغات یک ساله استقلال را با مبلغ کمتری واگذار کند، اما حالا استقلالی‌ها دو پیشنهاد دریافت کرده اند که هر کدام حاضرند ۴۵ میلیارد تومان بدهند و امتیاز تبلیغات استقلال را برای فصل بعد بگیرند.

پایگاه خبری بانک ورزش نیز از دو نفر، به عنوان گزینه های جدی برای حمایت مالی استقلال برای فصل بعد نام برده و گفته است که یکی از این دو نفر، «یک تاجر ورشکسته» است و دیگری هم «یک مالک باشگاه ناکام» است!

برخلاف سایر تیم های حاضر در لیگ حرفه ای ایران، پرسپولیس و استقلال هنوز با مدیریت دولت اداره می شوند و روند خصوصی سازی این دو باشگاه پرطرفدار و «پولساز» تهرانی، با گذشت چندین سال، هنوز به نتیجه نرسیده.

هفته گذشته، امیررضا خادم نماینده و مشاور وزیر ورزش و جوانان با بیان این که بحث واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی در حال پیگیری است گفت «قبل از قیمت گذاری باید تکلیف دارایی‌ها و بدهی‌ها مشخص شود» و در ادامه توضیح داد پس از طی همه مراحل و شفاف‌سازی درباره آنها، قیمت این دو باشگاه برای واگذاری توسط سازمان خصوصی سازی پیشنهاد خواهد شد.
XS
SM
MD
LG