لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۰

علی دائی: آقای وزیر! رفقای ما حاضرند پرسپولیس را بخرند


علی دائی وزیر ورزش را درخور سرزنش خواند
علی دائی وزیر ورزش را درخور سرزنش خواند
در پی سه روز اعتصاب، سرخپوشان تهران با پایمردی های سر مربیشان، علی دائی، و علی پروین مدیر عامل جدید باشگاه پرسپولیس، سر تمرین حاضر شدند.

بر پایه گزارش های رسیده از تهران، هر چند علی پروین تاکید کرده است که "پول مول نداریم"؛ سرخپوشان امیدوارند که پس از دو مسابقه، در مدت تعطیل مسابقات لیگ برتر، به وعده هایی که به آن ها داده اند وفا شود.

همزمان، علی دائی از این که محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان، پرسپولیس را، بگفته او، "به حال خود رها کرده" و گفته است که وزارتخانه اش "به استقلال و پرسپولیس پولی نخواهد داد"، سخت خشمگین است.

علی دائی، در پاسخ به وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی گفته است:

"اگر احساس مسووليت وجود داشته باشد، چنين حرفی زده نمی شود. اگر پرسپولیس و استقلال متعلق به دولت نباشند، اين حرف‌ها درست است و مشکلات ما ربطی به وزارتخانه ورزش و جوانان ندارد، اما وقتی تيم مستقيماً زير نظر دولت است، پس دولت هم بايد پاسخگوی مردم باشد."

علی دائی، سپس، محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی را به "بی اطلاعی یا دریافت اطلاعات نادرست در زمینه ورزش" متهم کرده و یادآور شده است:

"آقای وزير! اگر پرسپوليس برای شما نيست، بگوييد! چون ما رفقای زيادی داريم که خيلی راحت می توانند تيم را بخرند. اما تا روزی که دولت بالای سر تيم است وظيفه داريد به آن کمک کنيد نه اين که منت بگذاريد."

سرمربی پرسپولیس تاکید کرده است:

"وزير ورزش، رئيس «مجمع» استقلال و پرسپوليس است. اين صحبت‌ها از کسی مثل ايشان که تحصيلات آکادميک دارند، و مدتی رئيس دانشکده تربيت بدنی دانشگاه تهران بودند، بعيد است، و ايشان بايد اساسی فکر کنند."


باشگاه پرسپولیس در تاریخ پنجاه ساله اش هرگز با بحرانی که هم اکنون با آن دست و پنجه نرم می کند، روبرو نبوده است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که این مشکلات از مداخله دولت جمهوری اسلامی و بخصوص سپاه پاسداران در باشگاه های ورزشی ایران، که ارتباطی هم با آن ها ندارد، سرچشمه می گیرد.

سرپرستی اکثریت قریب به اتفاق باشگاه های ورزشی ایران را سپاهیان پاسدار انقلاب اسلامی بر عهده دارند که بگفته منتقدان هیچ کدامشان در این کار موفق نبوده اند.

سرپرستی و مدیریت عامل پرسپولیس تا هفته های اخیر نیز با محمد رویانیان یکی از پاسداران بود که اعتصاب سرخپوش ها در اعتراض به دریافت نکردن پاداشی که به ان ها وعده داده بودند اما وفا نشد، او را ناگزیر از کناره گیری کرد.

تا پیش از انقلاب اسلامی ورزش ایران در زیر چتر دولت نبود و بخش خصوصی آن را اداره می کرد. در پرتو همین قضیه بود که باشگاه های موفقی مانند تاج (که نام آن را پس از انقلاب به استقلال تغییر دادند) بصورت باشگاه هایی نمونه برای سراسر خاور میانه درآمدند.

پرسپولیس نیز که علی عبده پنجاه سال پیش آن را پایه گذاری کرد، و با یاری آن به میراثی که تیم بلندآوازه «شاهین» در زمینه فوتبال بر جای گذاشته بود، وفادار ماند، از پیشرفته ترین باشگاه های ورزشی در خاورمیانه بود.
XS
SM
MD
LG