لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۵

شاید بازی‌های برگشت فوتبال جام باشگاه‌های آسیا در ایران برگزار شود


کنفدراسیون فوتبال آسیا «اِی اِف سی» با انتشار بیانیه ای، میزبانی تیم‌های ایرانی در مرحله برگشت مسابقات جام باشگاه‌های آسیا را منوط به بررسی شرایط امنیتی این کشور دانست.

این در حالی است که پیشتر مدیران این تیم‌ها و مقامات وزارت ورزش، از تضمین کنفدراسیون آسیا برای برگزاری قطعی بازی‌های دور برگشت در ایران خبر داده بودند.

پس از لغو میزبانی تیم‌های ایرانی در رقابت‌های آسیایی به دلیل شرایط بحرانی و عدم امنیت در این کشور، مدیران پرسپولیس، سپاهان، استقلال و شهرخودرو به مالزی و سفر کردند و پس از گفتگو با مسئولین کنفدراسیون فوتبال آسیا، پذیرفتند تمامی بازی‌های دور رفت را در خارج از کشور برگزار کنند، به این شرط که مسابقات دور برگشت در ایران باشد.

به ادعای این مدیران، کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط تیم‌های ایرانی را پذیرفت و این توافق را پیروزی بزرگی برای ورزش این کشور توصیف کردند.

اما با توجه به بیانیه امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا، مشخصی نیست که آیا واقعأ توافقی در این زمینه صورت گرفته بود یا اینکه این نهاد ورزشی موضع خود را تغییر داده است.

با پیروزی استقلال و شهرخودروی مشهد مقابل حریفان در مرحله پیش گروهی، هر چهار تیم ایرانی از جمله پرسپولیس و سپاهان اصفهان در مرحله گروهی حاضر هستند.

ولی در صورت عدم تأیید میزبانی ایران، باشگاه‌های هیچ کشور آسیایی به این کشور سفر نخواهند کرد و تیم‌های ایرانی باید کشورهای جایگزینی را برای میزبانی معرفی کنند.

پس از حمله گروه‌های وابسته به حکومت به سفارت عربستان سعودی در تهران و اختلافات سیاسی میان تهران و ریاض، چند سالی است مسابقات تیم‌های این دو کشور در زمین بی طرف برگزار می شود.

در گذشته باشگاه‌های ایرانی در کشورهای مانند قطر یا امارات متحده عربی به مصاف حریفان خود می رفتند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG