لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۹

دادستان زابل و راننده اش ترور شدند


موسی نوری قلعه نو، دادستان شهر زابل و راننده اش در جریان یک حمله مسلحانه کشته شدند.

خبرگزاری های ایرانی به نقل از رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان، ضمن اعلام این خبر گفتند که حمله ساعت ۷ و ۱۵ دقیقه صبح چهارشنبه (۱۵ آبان) رخ داد و هنگامی که دادستان زابل عازم محل کارش بود هدف گلوله افراد مسلح ناشناس قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان به جزئیات بیشتری اشاره نکرده است.

سایت تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران به نقل از «یک منبع آگاه» محل وقوع حمله را مقابل بیمارستان امیرالمؤمنین زابل گزارش کرده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهارات رجبعلی شیخ زاده، معاون سیاسی امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان منتشر کرد که گفته ترور دادستان زابل با حمله شبه نظامیان سنی به مرزبانان در سراوان و اعدام های مرتبط با آن «تفاوت» دارد.

او گفته است «با توجه به نزدیک بودن زمان انجام این ترور با حوادث سراوان و اعدام های اخیر در این استان، ممکن است این ذهنیت شکل بگیرد که این ترور با این موضوعات مرتبط است.»

این مقام سیاسی - امنیتی به ایرنا گفت « سرنخ هایی از عوامل ترور دادستان زابل به دست آمده است.»

آقای شیخ زاده توضیح بیشتری در این باره نداده است.

روز شنبه (۴ آبان) ۱۶ نفر در زندان زاهدان اعدام شدند. دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفته بود که آنان در پاسخ به درگیری مسلحانه ای که یک شب قبل (جمعه سوم آبان) رخ داده بود اعدام شدند.

در آن درگیری مسلحانه میان مرزبانان نیروی انتظامی و مهاجمان مسلح در منطقه مرزی شهرستان سراوان در جنوب شرقی سیستان و بلوچستان، ۱۴ سرباز مرزبان کشته و ۵ نفر مجروح شده بودند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان بعد از اعدام گروهی در زندان زاهدان گفته بود که آنان «وابسته به گروه جیش العدل، انصار و سایر گروه های شرارت» بودند. خبرگزاری های ایران می گویند شماری از اعدام شدگان نیز قاچاقچی مواد مخدر بودند.

در چند هفته اخیر، استان سیستان و بلوچستان صحنه فعالیت های خشونت بار بوده است.
XS
SM
MD
LG