لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۹

جزئیات بازداشت خشونت‌بار و تهدید سپیده قلیان و برادرش از زبان پدر این فعال مدنی


آقای قلیان به مسیح علینژاد گفته ماموران بارها تهدید کردند دیگر فرزندانت را نخواهی دید.
آقای قلیان به مسیح علینژاد گفته ماموران بارها تهدید کردند دیگر فرزندانت را نخواهی دید.

پدر سپیده قلیان، فعال مدنی ایرانی، می‌گوید ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی سپیده قلیان را به همراه برادرش با خشونت بسیار بازداشت کرده‌ و گفته‌اند دیگر آنها را نخواهی دید.

پدر سپیده قلیان در گفتگو با مسیح علینژاد توضیح داد که ماموران وزارت اطلاعات در شهر شوش بدون داشتن حکم وارد خانه شده و چون پدر و برادر سپیده قصد ممانعت از ورود آنها را داشتند به شدت کتک خورده‌اند.

به گفته او٬ ماموران برادر سپیده را که مبتلا به بیماری دیابت است به شدت کتک زده و با دستبند و پابند داخل صندوق عقب ماشین انداخته و برده‌اند. همچنین گلوی مادر سپیده را که با فریاد زدن قصد کمک خواستن از همسایه‌ها را داشته٬ مجروح کرده‌اند.

سپیده قلیان که همراه با کارگران معترض نیشکر هفت تپه بازداشت شده بود، با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود، اما به تازگی در شبکه‌های اجتماعی نسب به شکنجه خود و اسماعیل بخشی در دوران بازداشت افشاگری کرده و نسبت به پخش اعترافات اجباری از صداوسیمای جمهوری اسلامی اعتراض کرد.

به گفته پدر این فعال مدنی٬ سپیده قلیان هنوز از تاثیرات شکنجه‌های بازداشت اخیر رنج می‌برد و با توجه به تهدید چندباره ماموران نسبت به مرگ فرزندش٬ خانواده به شدت نگران سلامتی او هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG