لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۰

خط و نشان سخنگوی سپاه برای علی مطهری: در پیشگاه ملت تحقیر می شوید


رمضان شریف (راست) سخنگوی سپاه و علی مطهری نایب رئیس مجلس
رمضان شریف (راست) سخنگوی سپاه و علی مطهری نایب رئیس مجلس

سه روز بعد از انتقاد علی مطهری نائب رئیس مجلس از «تندروی» های منتسب به سپاه، سخنگوی این نهاد نظامی با انتقاد از علی مطهری گفت «اینگونه افراد باید بدانند در پیشگاه ملت ایران تحقیر می شوند.»

رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه ۲۷ دی بدون اسم بردن از علی مطهری گفت یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون رزمایش‌های موشکی، لفظی نسنجیده در این خصوص بکار برد.

رمضان شریف در اظهارات خود مطهری را از «عناصر غرب‌گرای سست روحیه» نامید که «درک و فهم درستی» از فضای امنیت ملی ندارند، به عمد یا ناخود آگاه «پژواک صدای دشمنان» می شوند.

کانال تلگرام سپاه قدس نوشته است اظهارات روز دوشنبه رمضان شریف پاسخ علی مطهری است.

روز جمعه سایت عصر ایران گفت و گویی با علی مطهری منتشر کرد که در آن نائب رئیس مجلس از برخی تندروی ها در ایران انتقاد کرده بود.

علی مطهری گفته بود: تندروی همیشه بد است. از اول انقلاب تا امروز هم هرجا تندروی کرده‌ایم به انقلاب ضربه زده‌ایم. از طولانی کردن تسخیر سفارت آمریکا بگیرید تا قتلهای زنجیره‌ای و توقیف همزمان چندین روزنامه و ممانعت از اظهارنظر منتقدان و احکام سنگین قضایی برای منتقدان سیاسی و تحریک دشمن برای وضع تحریمهای اقتصادی و تلاش برای اجرا نشدن برجام از طریق موشک‌پرانی و ایجاد بهانه‌های حقوق بشری برای دشمن و هر معترضی را فتنه‌گر خواندن، همه اینها به انقلاب ما ضربه زده است.

نایب رئیس مجلس همچنین گفته بود: اینها انقلابی‌گری نیست، اقداماتی است که از روی کم‌عقلی یا هواهای نفسانی و کسب قدرت به هر وسیله ممکن است.

از زمان اجرای توافق هسته ای، سپاه پاسداران چند بار آزمایش موشکی داشته است.

شورای امنیت سازمان ملل ایران را از آزمایش موشک های بالستیک که قابلیت حمل سلاح اتمی دارند، برحذر داشته اما مقام های ایران می گویند آزمایش موشکی آنها جنبه دفاعی دارد.

پیش از این برخی گروه ها مثل حزب الله که از سوی آمریکا در فهرست گروه های تروریستی قرار دارند، از ایران کمک های موشکی دریافت کرده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG