لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۰

وزیر اطلاعات ایران: ۲۰ گروه تروریستی شناسایی و منهدم شدند


محمود علوی وزیر اطلاعات ایران
محمود علوی وزیر اطلاعات ایران

به گفته وزیر اطلاعات ایران، در سال ۱۳۹۴ بیش از ۲۰ گروه تروریستی که قصد بمب‌گذاری در ایران را داشتند، شناسایی و منهدم شده‌اند.

محمود علوی، وزیر اطلاعات روز جمعه ۳۱ اردیبهشت سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران بود و گزارشی از اقدامات این وزارتخانه ارائه کرد. به گفته او در سال گذشته "بیش از ۲۰ تیم تروریستی که برنامه انفجار بمب و اقدامات ضدامنیتی داشتند" شناسایی شده و جمعی از اعضای آنها کشته شده و تعدادی دیگر هم دستگیر شدند.

به گفته وزیر اطلاعات ایران، این دستگیری‌ها منجر به دستگیری "چند تیم پشتیبانی" و "کشف مراکز انفجاری" شده است. ضمن این که "صدها جوانی که در معرض جذب جریان‌های تروریستی قرار گرفته بودند" توسط این وزارتخانه "ارشاد" شدند.

آقای علوی همچنین با اشاره به دستورات رهبر جمهوری اسلامی درباره "نفوذ" دشمن توضیح داد: "نیروهای گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات با هوشمندی چنان از نفوذ جلوگیری کردند که مقام معظم رهبری کتبا از همت و تلاش سربازان گمنام امام زمان قدردانی کردند."

از جمله اقدامات صورت گرفته پس از هشدار "نفوذ" از سوی آیت‌الله خامنه‌ای، دستگیری روزنامه‌نگاران توسط سپاه پاسداران بود اما وزارت اطلاعات تاکنون جزئیاتی درباره دستگیری‌ها و یا اقدامات خود در این راستا ارائه نکرده است.

وزیر اطلاعات ایران گفته که در مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی نیز شورای عالی امنیت ملی ایران ماموریتی بر عهده وزارت اطلاعات گذاشت که "با موفقیت" انجام شد.

XS
SM
MD
LG