لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۲

ایران با رد گزارش آمریکا، عربستان سعودی را حامی تروریسم خواند


حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران
حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رد جدیدترین گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم جهانی که ایران را اصلی ترین کشور حامی تروریسم خوانده است، متحدان آمریکا، از جمله عربستان سعودی را حامیان تروریسم معرفی کرده است.

وزارت امور خارجه ایران نقش تهران در عراق و سوریه را حمایت از دولت های هر دو کشور در عملیات علیه گروه هایی تروریستی دانسته است که توسط ریاض حمایت می شوند.

وزارت خارجه آمریکا در تازه ترین گزارش سالانه اش در باره تروریسم ضمن اشاره به حمایت فزاینده ایران از گروه های شبه نظامی فلسطینی در نوار غزه و حزب الله لبنان یاد آوری کرده است که این گروه ها در فهرست سازمان های تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار دارند.

حسین جابری‌انصاری سخنگوی وزارت خارجه ایران در بخشی از بیانیه ای که روز یکشنبه منتشر کرد، آمریکا را به خاطر حمایت از اسرائیل "بزرگترین حامی تروریسم دولتی" خواند و گفت ایالات متحده "حمایت های مالی و سیاسی گسترده عربستان سعودی و دیگر متحدانش" از گسترش تروریسم را نادیده می گیرد.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز روز یکشنبه گفت گزارش وزارت خارجه آمریکا "هیچ تأثیری در سیاست جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ملت‌های منطقه ندارد."

XS
SM
MD
LG