لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۱

پاسخ نوبخت به سخنگوی پلیس: راههای دیگری غیر از زدن مردم هم هست


واکنش آقای نوبخت به سخنگوی پلیس است که گفته بود، "مردم را نمی‌شود زد."
واکنش آقای نوبخت به سخنگوی پلیس است که گفته بود، "مردم را نمی‌شود زد."

در پی انتقاد از عملکرد پلیس در حفاظت از سفارت عربستان، سخنگوی دولت ایران خواستار برخورد قضایی با تمام کسانی شد که در این باره مسئولیت خود را انجام ندادند.

محمد باقر نوبخت به روز سه‌شنبه ۱۵ دی به خبرنگاران گفت که برپایی اعتراضات مقابل سفارتخانه‌‌ها در تمام دنیا امری طبیعی است اما مهم این است که پلیس با دقت حلقه‌هایی را ایجاد کند که از هرگونه خسارت به ساختمان‌های سفارتخانه پیشگیری شود.

نوبخت اضافه کرد: "کسی از پلیس نخواسته که مردم را بزند، بلکه باید از ساختارهای مختلفی برای صیانت از محدوده مورد نظر خود استفاده کند."

اشاره سخنگوی دولت به پاسخ سخنگوی نیروی انتظامی بود که در واکنش به انتقادات از عملکرد پلیس در حفاظت از سفارت عربستان گفته بود: "مردم را نمی‌شود زد."

به گفته آقای نوبخت دولت در پی شناسایی کانون اعتراضات پیشنهاد تجمع در میدان فلسطین و امام حسین داده و به شورای امنیت نیز تصمیمات لازم را ابلاغ کرده بود، اما اینکه در اجرای موارد پیش‌بینی شده پلیس نتوانست به طور جدی اقدام کند باید از طریق قوه قضاییه پیگیری شود.

سخنگوی دولت همچنین به عوامل حمله به سفارت عربستان اشاره کرد و گفت "مشکوکیم دستگاهی در موضوع اعدام شیخ نمر با تحریک احساسات مردم٬ حاشیه‌سازی کرده باشد."

روز یکشنبه، حسن روحانی مهاجمان را "افراد خودسر" معرفی کرد. اما در عکسهایی که خبرگزاریها پیش از حمله به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد منتشر کردند، تشکلهایی چون بسیج دانشجویی مشوق تجمع در مقابل سفارت بودند.

سخنگوی دولت ایران همچنین درباره آینده حج نیز گفت که ‌تا همه شرایط امر برای زائران ایرانی فراهم نشود، سفرهای عمره انجام نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG