لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۳

رئیس صدا و سیما بابت "فیتیله" عذرخواهی کرد


فیتیله، برنامه پرسابقه مخصوص کودکان در تلویزیون ایران
فیتیله، برنامه پرسابقه مخصوص کودکان در تلویزیون ایران

پس از توقف برنامه تلویزیونی "فیتیله" و توبیخ و برکناری چند مدیر تلویزیون، محمد سرافراز، رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز عذرخواهی کرد و گفت که این رسانه "در ایفای وظایف خود در تحکیم وحدت اقوام و انسجام ملی با همتی مضاعف تلاش خواهد کرد".

فیتیله یک برنامه ویژه کودکان و نوجوانان است که سال‌ها بود از شبکه دو تلویزیون ایران پخش می‌شد. مدیران صدا و سیما پیش از این بارها از این برنامه تجلیل کرده و آن را تاثیرگذار توصیف کرده بودند.

قسمتی از این برنامه در روز جمعه ۱۵ آبان پخش شد که دو شخصیت حاضر با لهجه آذری صحبت می‌کردند و یکی از آنها برس توالت را با مسواک اشتباه گرفته بود. این شوخی با واکنش و اعتراض گسترده در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و واکنش نمایندگان آذربایجان در مجلس را هم برانگیخت.

در نتیجه صدا و سیما با انتشار بیانیه‌ای از توقف پخش این برنامه خبر داد و اعلام کرد که مدیر پخش و مدیر گروه کودک شبکه دو به دلیل سهل‌انگاری "توبیخ کتبی" خواهند شد و جانشین مدیر پخش که مسئول نهایی نظارت بر برنامه‌هاست علاوه بر "توبیخ" از مسئولیت خود برکنار می‌شود.

پس از عذرخواهی محمد سرفراز، رئیس صدا و سیما، علی اصغر پورمحمدی معاون او نیز ضمن عذرخواهی از مردم و آذری‌های ایران، از سیاست تولید برنامه‌های از پیش ضبط شده به جای برنامه‌های زنده خبر داد تا جلوی چنین اشتباهاتی گرفته شود.

XS
SM
MD
LG