لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ ایران ۱۱:۱۴

رئیس صدا و سیما بابت "فیتیله" عذرخواهی کرد


فیتیله، برنامه پرسابقه مخصوص کودکان در تلویزیون ایران

پس از توقف برنامه تلویزیونی "فیتیله" و توبیخ و برکناری چند مدیر تلویزیون، محمد سرافراز، رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز عذرخواهی کرد و گفت که این رسانه "در ایفای وظایف خود در تحکیم وحدت اقوام و انسجام ملی با همتی مضاعف تلاش خواهد کرد".

فیتیله یک برنامه ویژه کودکان و نوجوانان است که سال‌ها بود از شبکه دو تلویزیون ایران پخش می‌شد. مدیران صدا و سیما پیش از این بارها از این برنامه تجلیل کرده و آن را تاثیرگذار توصیف کرده بودند.

قسمتی از این برنامه در روز جمعه ۱۵ آبان پخش شد که دو شخصیت حاضر با لهجه آذری صحبت می‌کردند و یکی از آنها برس توالت را با مسواک اشتباه گرفته بود. این شوخی با واکنش و اعتراض گسترده در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و واکنش نمایندگان آذربایجان در مجلس را هم برانگیخت.

در نتیجه صدا و سیما با انتشار بیانیه‌ای از توقف پخش این برنامه خبر داد و اعلام کرد که مدیر پخش و مدیر گروه کودک شبکه دو به دلیل سهل‌انگاری "توبیخ کتبی" خواهند شد و جانشین مدیر پخش که مسئول نهایی نظارت بر برنامه‌هاست علاوه بر "توبیخ" از مسئولیت خود برکنار می‌شود.

پس از عذرخواهی محمد سرفراز، رئیس صدا و سیما، علی اصغر پورمحمدی معاون او نیز ضمن عذرخواهی از مردم و آذری‌های ایران، از سیاست تولید برنامه‌های از پیش ضبط شده به جای برنامه‌های زنده خبر داد تا جلوی چنین اشتباهاتی گرفته شود.

مشاهده نظرات (۴۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG