لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۲

وضع تحریم های تازه بر ایران


نمایی از شرکت پتروشیمی نوری در عسلویه
نمایی از شرکت پتروشیمی نوری در عسلویه

به گزارش رسانه های آمریکا، دولت آمریکا روز دوشنبه تحریم های تازه ای بر ایران وضع خواهد کرد. این تحریم ها به دلیل نگرانی های بین المللی در مورد فعالیت های اتمی ایران برقرار می شود.

گزارش ها به نقل از مقام های آمریکایی که نامشان فاش نشده حاکی است وزارت امور خارجه آمریکا برای بازداشتن شرکت های خارجی از سرمایه گذاری بر کالاها و خدمات مورد استفاده در صنعت پتروشیمی ایران، تحریم های جدیدی وضع می کند.

در همین حال، رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی از اسراییل و کشورهای عربی خواست که بدون پیش داوری در نشست آژانس در زمینه دست یابی به خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای شرکت کنند.

نشست آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه رسیدن به خاورمیانه عاری از سلاح اتمی روز دوشنبه در اتریش برگزار شد. نماینده های حدود صد کشور در نشست آژانس بین المللی انرژی اتمی شرکت کرده اند.

اسراییل می گوید نخست باید به صلح در منطقه رسید و سپس درمورد خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای گفتگو کرد. اما کشورهای عربی این دو موضوع را کاملا مستقل از هم می دانند. اسراییل داشتن سلاح های هسته ای را نه تایید می کند و نه تکذیب. ایران حاضر به شرکت در این نشست نشده است.

XS
SM
MD
LG